Dnes vyšlo 15 článků

Zvyšovat ze 2GB na 5GB – má to vůbec cenu?

Zvyšovat ze  2GB na 5GB – má to vůbec cenu?

Právě včera, v době, kdy se poskytovatelé emailových schránek snaží nabídnout svým uživatelům co největší kapacitu, se Centrum.cz a Atlas.cz rozhodly zvýšit kapacitu svých emailových schránek ze 2GB na 5GB.

A proč?

Počínaje jakoukoliv emailovou službou a konče Gmailem, který nabízí neomezený prostor pro vaši poštu (i když slovo neomezený je trochu sporné), vás žádný poskytovatel emailu nechce omezovat a nabízí vám co největší prostor. Je pravda, že dnes už se kapacita schránek jistě tolik nevyužívá díky příchodu cloudových uložišť jako Google Drive či Skydrive. Dnes už prostě není v módě si něco posílat na email nebo dokonce poslat známému soubor – dnes ho přece mohu nahrát na některé uložiště a jen mu ho nasdílet. A holé emaily bez příloh už tolik velké jednoduše nejsou. Zdálo by se tak, že vlastně velké datové prostory ani nepotřebujeme. Přiznejme si ale, že slovo neomezený nás zláká více než limit 5GB.

Tak nakonec to cenu má

Pokud jste se ale zděsili a zvýšení o dnes nic neznamenající 3GB vás vyděsilo, přichází ta lepší zpráva. Pětigigový limit je jen symbolický. Je jen mezistupněm v přestupu k neomezené schránce. Fyzickým limitem této „neomezené“ kapacity ale bude něco přes půl terabajtu. Produktový manažer Miroslav Kubát ale už teď upozorňuje, že sice je maximální kapacita jejich emailové schránky 5 GB, ale je zde možné mít uloženo 33 333 emailů, zatímco v konkurenční emailové schránce Seznamu, která je neomezená, je možno mít pouze 30 000 emailů.

Zdroj: centrumholdings.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru