Zvednout to? přichází s novou verzí, umí blokovat otravné hovory

Je to pár měsíců, co jsme poprvé psali o úspěšné české aplikaci, která vás ochrání před nevyžádanými hovory. Za tu dobu se toho ovšem dost změnilo a nová verze, která vyšla právě dnes, přináší to, po čem uživatelé nejvíce toužili. Umí zbytečné hovory rovnou blokovat, takže vás vůbec nemusí obtěžovat.

Stává se to každému bez výjimky, ať je vám dvacet nebo padesát, ať žijete ve velkém městě či na venkově. Zaměstnanci call center bank, průzkumných společností a různých prodejců vaše číslo vždycky nějak vypátrají a začnou vám nabízet ty „nejvýhodnější“ produkty. Lidé se k takovým hovorům staví různě. Někteří zavěsí, jiní slušně prohlásí, že nemají zájem, a pak teprve zavěsí, a ti méně odolní si nudné nabídky telefonisty vyslechnou, protože s ním soucítí a vědí, že je za to placený.

Nejelegantnějším řešením je každopádně takový hovor vůbec nezvedat. Jenže jak rozlišit, zda vám volá někdo z telemarketingu, nebo máte na drátě důležitý hovor od člověka, jehož číslo prostě nemáte uložené? Úplně jednoduše. S aplikací Zvednout to? Pojďme si ji nejdříve trochu připomenout pro všechny čtenáře, které původní článek minul.

banner 3-2 bez

Česká aplikace, co ovládá žebříčky

Za aplikací Zvednout to? stojí Jan Čislinský a Igor Kulman. Zatímco první jmenovaný autor se zaměřuje na iOS, druhý pomohl aplikaci přenést i na platformu Windows. Majitelé Androidu však mají smůlu. A že přichází o hodně!

Zvednout to? se stabilně drží na prvním místě v žebříčku placených aplikací na českém App Store. Od svého vydání byla nejhůře na devátém místě. Velmi dobře se jí vedlo také v přehlídce českých aplikací AppParade, kde obsadila čtvrté místo. Tak už si pojďme prozradit, co je na ní tak úžasného.

U čísla se hned zobrazí, kdo volá

Když si aplikaci stáhnete, je potřeba v Nastavení -> Telefon -> Blokování hovorů a identifikace povolit, aby měla přístup k příchozím hovorům. Bojíte-li se o své soukromí, určitě vás potěší, že nevyžaduje přístup k vašim kontaktům. Dál už se o nic nemusíte starat.

Až vám bude příště volat neznámé číslo, hned se pod ním zobrazí, kdo se za ním skrývá. Tedy v případě, že se nachází v databázi aplikace, která v současné době obsahuje přes 17 924 čísel – a nová stále přibývají. O to se ostatně starají i uživatelé. Důkazem rychlého růstu databáze budiž i fakt, že když jsme o aplikaci psali v prosinci loňského roku, obsahovala pouze 6 000 záznamů.

Nově můžete čísla rovnou blokovat, takže se vám nedovolají

Dnes byla zveřejněna verze 2.0 a ta přišla s novinkou, z níž bude nejspíš většina uživatelů nadšená. Umožňuje totiž vybraná čísla přímo blokovat, a tak se vám nikdy nedovolají a neuvidíte je ani ve výpisu zmeškaných hovorů. Nevyžádané telefonáty prostě úplně zmizí z vašeho života.

1-blokovani

Druhou novinkou je snadnější možnost přidávání čísel do databáze. Nyní to můžete udělat přímo z kontaktu, nemusíte otevírat aplikaci. Samozřejmě stále platí, že si zvolíte, zda tohle číslo chcete přidat do veřejného seznamu, nebo jej bude aplikace považovat za otravné pouze ve vašem případě.

2-nahlaseni

Novou verzi aplikace si už dnes stáhnete v App Store, případně ji najdete v obchodu Microsoftu pro Windows Phone. Existuje také ve slovenské verzi Zvidhnúť to?. Rozšířená Pro verze je pro všechny uživatele zdarma.

Komentáře

Nahoru