Zuckerberg si bere 2 měsíce dovolené, bude vzorným tatínkem

CEO Facebooku Mark Zuckerberg si bere dva měsíce volna, na svět totiž přijde jeho dcera. On i jeho manželka Priscilla Chan se už připravují na příchod dítěte. Zuckerberg řekl, že se dva měsíce chce věnovat výhradně své rodině.

Zuckerbergův odchod „na mateřskou“ vrhá světlo na měnící se zvyky. Dříve chodily na mateřskou dovolenou pouze ženy, dnes začínají být běžní také tatínci. Například Facebook svým zaměstnancům umožňuje vzít si dovolenou až čtyři měsíce a přidávají se i další firmy jako Amazon, Spotify nebo Netflix.

„Studie ukazují, že když si pracující rodiče vezmou dovolenou, aby měli čas na novorozence, je to lepší pro děti i rodiče,“ napsal Mark ve svém příspěvku na Facebooku.

Kdo převezme Facebook během jeho nepřítomnosti? Pravděpodobně to bude provozní ředitelka Sheryl Sandbergová.

 

Priscilla and I are starting to get ready for our daughter’s arrival. We’ve been picking out our favorite childhood…

Posted by Mark Zuckerberg on Friday, November 20, 2015

V červenci se Zuckerberg na Facebooku podělil o šťastnou novinu, že čekají dítě. Popsal ovšem i strastiplnou cestu, kdy Priscilla třikrát potratila. Upřímně přiznal, jak se cítil, jak si představoval, jaké to bude být tátou. Začal dělat plány a pak byly najednou pryč. Tentokrát to ale vyšlo. Na Marka se během posledních měsíců snášejí gratulace ze všech stran.

V září zodpovídal na otázku, co by si pro svou dceru přál, až jí bude šestnáct. Popsal, že doufá v otevřenější a bezpečnější svět, ve kterém by se mohla svobodně vyjadřovat a mít kolem sebe lidi, které má ráda. Chtěl by také víc rovnosti a příležitostí bez ohledu na pohlaví, lepší vzdělávací systém, svět bez utrpení, nemocí, války a spousty zbytečných bolestí.

Do světa, který jí vysnil tatínek, se malá slečna Zuckerbergová určitě nenarodí. Co víc by si ovšem mohla přát, než mít už od narození oba rodiče na blízku?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru