Dnes vyšlo 15 článků

Zuckerberg chce internet pro všechny: zakládá internet.org

Zuckerberg chce internet pro všechny: zakládá internet.org

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se spojil s 6 technologickými giganty, aby společně založili iniciativu internet.org Jejím cílem je internet úplně pro všechny – chtějí zpřístupnit internet 4 miliardám lidí, kteří zatím nejsou připojeny.

Samsung, Ericsson, MediaTek, Nokia, Opera a Qualcomm. To jsou společnosti, které se přidali k Zuckerbergově iniciativě zpřístupnit kvalitní internet pro všechny. Internet totiž používá jenom 1/3 světové populace a ročně roste „populace“ internetu pouze o 9%. Tento růst chce iniciativa Internet.org urychlit.

Jak toho chtějí dosáhnout? Vytyčili si 3 základní cíle:

1) Rozšířit přístup k internetu pomocí levnějších smartphonů a pomocí spolupráce s mobilními operátory, aby měli levnější datové tarify v rozvojových oblastech

2) Účinněji využívat data, aby lidé nemuseli používat příliš drahé tarify. Partneři Internet.org se mohou zaměřit na komprimaci dat, lepší využití rychlé paměti (cache) a na mnoho dalších věcí.

3) Upravit obchodní modely, aby mobilní byznys mohl růst rychleji i v těchto chudých oblastech. To zahrnuje globální spolupráci výrobců telefonů,  mobilních operátorů, ale i vývojářů, kteří by měli podporovat mnohem více jazyků.

spojeni

Facebook není první společností, která se snaží dopomoci chudým oblastem. Google například nabízí v Africe přístup zdarma k Gmail pomocí SMS. Twitter pro změnu se domluvil se světovými přepravci, že nebudou požadovat peníze po lidech za používání twitteru.

Zdroj: techcrunch.com, internet.org

Komentáře

Nahoru