Zrzky budou mít konečně vlastní emoji

O krok blíže k realitě jsou emotikony se zrzavými vlasy. Právě rusovlasé emoji jsou na programu dalšího zasedání technického výboru Unicode, organizace, která stanovuje standardy pro emoji na smartphonech a sociálních sítích. Denně emotikony používají miliony lidí, a konečně i zrzky budou mít zastoupení v emoji vesmíru.  

Setkání se odehraje dne 23. ledna 2017 v kampusu společnosti Apple v Cupertinu v Kalifornii. Už v roce 2015 technologický gigant Apple představil emoji klávesnici s rasovou různorodostí, která umožnila uživatelům měnit barvu pleti jakékoliv emoji osoby z výchozí žluté na jeden z pěti barevných odstínů.

emoji01

Zdroj: Mashable

Ginger Parrot, webová stránka pro zrzky, zahájila před dvěma lety petici s názvem „Readheads should have emoji, too!“. Petice má už více než 20 tisíc podpisů.

emoji02

Zdroj: Mashable

Jestliže Unicode přijme návrhy zrzavých emotikony, potom by se v klávesnici mohly objevit nejdříve v roce 2018. A pokud návrhy zamítne, potom nezbývá nic jiného, než používat aplikace (klávesnice) třetích stran obsahující i zrzavé emoji.

Zdroj: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru