Zrakově postižená žena začala podnikat. Pomáhá jí expertní dobrovolnice

Zrakově postižená Marie Zemanová se rozhodla po dosažení čtyřicátého roku života otevřít vlastní podnik. S profesní cestou paní Marii pomůže průvodkyně, respektive odborná dobrovolnice z dobrovolnického projektu Srdcerváči.

Marie Zemanová pracovala jako redaktorka pro zpravodajský portál idnes.cz a měla na starosti online oddělení odborných časopisů Hospodářských novin. Nicméně před rokem se rozhodla seknout s prací v novinařině. Založila vlastní společnost s názvem 1 Velké ucho a nyní je její prací scházet se s lidmi a naslouchat jejich příběhům.

eye-321961_1280

Nevidomé Marii pomáhá expertní dobrovolnice. Zdroj: Pixabay

Nevidomá Mari, která od dětství vidí pouze na jedno oko a nyní téměř používá bílou hůl, se věnuje už deset let etikoterapii. Své podnikání staví na tom, že člověk se může uzdravit pouze v případě, že změní svůj postoj k životu. A snaží se být jakýmsi zrcadlem pro lidi, kteří se chtějí vypovídat.

„Rozhodla jsem se svoji energii a čas věnovat lidem a vlastnímu projektu tak, abych mohla využít své zkušenosti,“ dodala Marie.

marie zemanová

Marie Zemanová, Zdroj: Srdcerváči

V dobrovolnickém projektu Srdcerváči si najala svého expertního dobrovolníka, se kterým nastartovala své podnikání. Oslovila výkonnou ředitelku Asociace společenské odpovědnosti Lucii Mádlovou, což je expertní odbornice na společenskou odpovědnost. V její kompetenci je také pomoc s rozjezdem podnikání, které je pro společnost prospěšné.

„Projekt expertních dobrovolníků u Srdcerváčů mě hned zaujal. Chci se trochu zorientovat v nové roli na volné noze, podívat se, co už mají za sebou jiní. Hledala jsem proto někoho, kdo mi pomůže rozvíjet se,“ konstatuje Marie.

lucie mádlová

Lucie Mádlová, Zdroj: Srdcerváči

Lucie Mádlová by ráda s Marií navázala dlouhou spolupráci, neboť jí chce i nadále pomáhat. A dokonce jí poskytla roční bezplatné členství v Asociaci společenské odpovědnosti pro rozvoj jejího podnikání. Aktuálně Marie poskytuje své služby prostřednictvím sociálních sítích.

„V brzké době tak v rámci firemního dobrovolnictví Marii pomůže člen Asociace, společnost MSD IT, s marketingem na sociálních sítích. Kreativní Studio LaceUp jí zase pomůže s grafikou. Plánujeme Marii také osobně propojit s vybranými členy Asociace, kteří by dokázali její služby využívat a bylo by to oboustranně prospěšné,“ řekla Lucie Mádlová.

Zdroj: Srdcerváči

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru