Dnes vyšlo 15 článků

Zpráva o smrti muže, který zkazil otevření olympijských kruhů, se stala virálem

Neotevřel jeden kruh. Druhý den jej našli mrtvého s několika bodnými ranami v zádech. Skutečně si za svou chybu zasloužil až tak krutý trest?

Ihned v pátek večer se začaly po sociálních sítích a všelijakých webech šířit informace o brutální vraždě T. Borrise Avdeyeva. Avdeyev by měl být technický specialista, který je údajně zodpovědný za selhání pátého olympijského kruhu, který se jednoduše neotevřel. Podle pověstí měl být nalezen mrtev ve svém hotelovém pokoji v Soči. Na těle měly být stopy po několika bodných ranách.

olympic-ring-fail

Poslední vločka zůstala zavřená.

Tento příběh není jen šokující, ale hlavně také zcela nepravdivý.

Jak si vymýšlí na The Daily Currant

Celý vymyšlený příběh pravděpodobně odstartoval na The Daily Currant – satirické zpravodajské stránce, která neustále všechny mate falešnými zprávami, které vydává. Pochází odtamtud i několik dalších poplašných zpráv – tzv. hoaxů, například příběh o tom, jak prezident Barack Obama otevírá v chudých čtvrtích čerpací stanice “Obamastation”, kde můžete natankovat zadarmo.

Přesně tohle na The Daily Currant napsali:

„Muž zodpovědný za neotevření olympijského kruhu během včerejšího slavnostního zahájení zimních olympijských her byl dnes nalezen mrtvý. Podle místních zpráv bylo tělo T. Borrise Avdeyeva nalezeno časně zrána na jeho hotelovém pokoji se stopami po několika bodných ranách.
Avdeyev byl technický specialista zodpovědný za podívanou s olympijskými kruhy, která trapně selhala. Pět sněhových vloček se mělo transformovat do olympijských kruhů. První čtyři fungovaly správně, ale páté vločce se nepodařilo změnit tvar. Přestože bylo jeho tělo zmrzačené a rány ukazovaly na boj, tamní úředníci stále tvrdí, že nemají podezření na nějakou špinavou hru.

Jak těm výmyslům lidé věří

V příběhu jsou jasné náznaky toho, že je to celé výmysl. Ale mnoho lidí mu věřilo a díky tomu se z něj stal skvělý virál. Během několika hodin byl více než 16 000x sdílen na Facebooku a Twitteru.

Plyne z toho však jedno velké poučení. Před tím, než budete na sociálních sítích něco sdílet, ověřte si informace. A neplatí to jen u sdílení.

Zdroje: americanlivewire.com, dailycurrant.com

Komentáře

Nahoru