Zpoplatní Česká republika připojení WiFi nebo je to jen zástěrka?

Zpoplatní Česká republika připojení WiFi nebo je to jen zástěrka?

Na strašáka české veřejnosti upozornil jako první deník MF Dnes v čele s redaktorem Patrickem Zandlem. Zpráva však byla ihned dementována přímo ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem. Údajně připravovaný návrh zákona by mohl být však pouze jakousi zástěrkou a ve skutečnosti za nitky tahá nejbohatší Čech Petr Kellner.

Okamžitě po zveřejnění článku o zpoplatnění WiFi připojení se vzedmula vlna nevole mezi lidmi a ministr se tak k události musel chtě nechtě vyjádřit. Takovýto zákon však kategoricky vyloučil na dobu kdy bude ministrem. Spoluautor zmíněného článku v MF Dnes Patrick Zandl se však domnívá, že by kauza mohla mít i jiné opodstatnění.

Soudím, že zpoplatnění iniciovalo vedení O2. Jde o Kellnerův boj o to, jak vydojit zpět peníze, co uvalil do O2. Plus snaha bývalého předsedy ČTÚ Pavla Dvořáka do vedené této instituce se vrátit.
Patrick Zandl

Redaktor upozorňuje na až zarážející propojenost mezi zájmy O2 a ČTÚ. Ten zpracoval strategii správy kmitočtového spektra a tu pak ministerstvo záhadně opravilo a zpoplatnilo i nelicencované sítě. To ale zakazuje legislativa Evropské Unie.

Pokud se však takovýto návrh podaří protlačit (dle Zandla je již předjednaná zelená od vlády) může to znamenat hned několik věcí. Prý budeme asi jediná země s licencováním nelicencovaných frekvencí a to by mohlo pomoct skomírající O2. A i Pavel Dvořák si údajně přijde na své. Zavázaný Kellner umí být štědrý a čirou náhodou by se mohlo stát, že právě zmíněný bývalý předseda ČTÚ by mohl být zvolen opět do jeho čela.

Celé vyjádření redaktora si můžete přečíst na jeho Marigoldu. Této věci se dopodrobna zabývá také Jiří Peterka ze serveru lupa.cz.

Zdroj: lupa.cz, marigold.czballeralert.com

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru