Dnes vyšlo 15 článků

ZOO používá Skype, aby si orangutani mohli popovídat s lidmi

ZOO používá Skype, aby si orangutani mohli popovídat s lidmi

Skype je bezesporu komunikačním programem s číslem 1. Kromě toho, že umožňuje lidem si jen tak zdarma povídat přes internet, je tato služba využívána také pro některé docela podivné účely.

Chovatelé v Zoo v Texasu právě používají Skype, aby Mei a Mukah, dva orangutani, mohli mluvit s ostatními zvířaty a lidmi po celém světě.

K čemu?

Ano, čtete správně. Tito dva orangutani mají dovoleno používat Skype, aby se dostali do kontaktu s ostatními zvířaty, ale také aby mohli přes internet chatovat s lidmi, když potřebují poskytovat interview pro své fanoušky.

Mei a Mukah měli nedávno rozhovor s japonskou televizní stanicí Fuji a místní školy právě vypracovávají plán, jak se dostat do kontaktu s orangutany prostřednictvím několika videokonferencí.

Nejen orangutani

„Máme spoustu aktivit k objevení. Přemýšlíme o nějaké jarní videokonferenci s místními 12 školami. Nemusí se však jednat jen o orangutany, rádi bychom, aby zahrnovala také slony, kteří jsou taktéž docela inteligentní,“ uvedl Terri Cox.

Navíc se vychovatelé už nyní snaží naučit orangutany ovládat nové technologie, jako jsou dotykové obrazovky, aby si kreslili nebo hráli na bubny v hudební aplikaci.

„Jsou vysoce inteligentní,“ říká Cox. „Povolení orangutanům vidět staré společníky z jiných zoo nebo poznávat nové přátele ještě předtím, než se k nám do zoo nastěhují… Je to jako poznávání nové spolubydlící předtím, než se k vám nastěhuje.“

Orangutani se také učí používat dotykové displeje.

Orangutani se učí také používat dotykové displeje.

Microsoft z toho profituje

Samozřejmě, že Microsoft toto vzal jako skvělou záminku jak všem ukázat, že Skype je opravdu skvělá platforma, která může pomáhat každému včetně zvířat.

A tak nebuďte příště příliš překvapeni, až vám příště při zapnutí Skypu zavolá opice…

Zdroj a obrázek: news.softpedia.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru