Dnes vyšlo 1 článků

Znovuoživení Tumblr nebo jen další úpadek?

Znovuoživení Tumblr nebo jen další úpadek?

Zdá se, že sociální síť Tumblr má svá nejlepší léta již za sebou. Těžko říci, jestli se jedná o selhání vedení nebo již od začátku o špatný projekt. Cena blogovací platformy klesla z 1,1 miliard dolarů na pouhé 3 miliony. 

Tumblr jako dvojče Facebooku. Tumblr je sociální sítí, která si na obsahu od uživatelů zakládá mnohem více, než Facebook. Tumblr je blogovací platforma, která uživatelům umožňuje publikovat obrázky a kratší texty. Na Tumblrn si založíte vlastní jednoduchý blog. Tumblr vznikla v roce 2007. Při svém nástupu si získala velkou oblíbenost. Je na ní celkem 560 milionů blogů. Nené tajemstvím, že popularita Tumblr byla z velké části způsobena tím, že povolovala publikovat obsah pro dospělé. Nicméně toto odobí skončilo, když si platformu odkoupilo Yahoo za 1,1 miliard dolarů. Vedení zakázalo veškerý pornografický obsah a tím se platforma připravila o jednu třetinu uživatelů. Nyní Tumblr odkoupila společnost Automattic, která věří, že upadající sociální síť může spasit. Jak jsme psali, prvotní prodejní částka Tumblr byla 1,1 miliard dolarů. Ta poslední částka, za kterou Tumblr získala společnost Automattic, byla dle neoficiálních zdrojů pohé 3 miliony dolarů.

Snímek obrazovky 2019-08-15 v 10.23.30

Zdevastovanou síť chce společnost Automattic propojit se svými dalšími projekty. Jedna z platforem společnosti je totiž blogovací nástroj WordPress. S nepovoleným obsahem to bude nadále stejné – jeho povolení se konat nebude. Nechme se překvapit, zda Tumblr znovu osloví potenciální uživatele.

Zdroj, foto: nytimes.com

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru