Znáte rozměry cover fotky, velikost profilové fotky nebo rozměry highlighted posts?

Znáte rozměry cover fotky, velikost profilové fotky nebo rozměry highlighted posts?

Znáte velikost svých bot? Pokud jste administrátorem nějaké Facebookové stránky, také byste měli zpaměti znát velikosti cover fotky, profilové fotky nebo rozměry highlighted post. Pokud si ovšem nepamatujete ty správné rozměry, nezoufejte. Vždy můžete použít tento náš užitečný obrázek. My to nikomu nepovíme.

Jak asi všichni víte, Facebook Timeline nabízí velký prostor pro zobrazení různých vizuálních informací. Ať už se jedná o velkou cover fotku, či nápadný prostor pro Highlighted posts. Firmy si rovněž uvědomují, jak silným médiem tyto vizuály mohou být, ať už pro vytváření image jejich značky nebo prosazování důležitých poselství, emocí a hodnot jejich fanouškům. Ovšem síla tohoto média rovněž leží v jejich kvalitě. Právě proto jsme pro vás připravili tento užitečný cheat sheet, který obsahuje všechny důležité rozměry pro publikování obrázků na vaší Facebookové stránce.

Rozměry cover fotky, velikost profilové fotky nebo rozměry highlighted posts

Buďte kreativní a snažte se zaujmout

Jako firma byste se měli snažit, aby vaše stránka vyčnívala z davu a zobrazila vaši opravdovou identitu co nejvíce kreativním způsobem. Spousta firem se snaží zajímavě sladit své profilové fotky s cover fotkami. Pokud se rozhodnete pro to samé, mějte na paměti, že profilová fotka se vždy zobrazuje 23 pixelů z levé strany cover foto a zároveň 210 pixelů od jejího horního okraje. Vaší profilovou fotku byste měli vždy nahrávat s rozměry 180×180 pixelů (Facebook ji automaticky zmenší na 160×160 pixelů).

Na co byste neměli zapomenout

Měli byste také dávat pozor na to, jak se zobrazí část sekce O vás (zobrazuje se pouze prvních 255 znaků), vaše poslední fotky a také vaše aplikace (zobrazí se jejich miniatury o velikosti 111×74 pixelů). Pokud se rozhodnete sdílet odkaz na článek na vašem blogu či tiskovou zprávu, na velikosti víceméně nezáleží. Vždy však musí mít čtvercový rozměr. Také nezapomeňte, pokud chcete zvýraznit nějaký post, aby byl více nápadný, musíte změnit jeho šířku na 843 pixelů.

Zdroj:

https://www.socialbakers.com/blog/1121-the-facebook-photo-size-cheat-sheet

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru