Dnes vyšlo 15 článků

Znáte dvanáct čínských pravidel týkajících se Internetu?

Čínská lidová republika dnes přijala nová pravidla týkající se používání Internetu. Toto opatření řeší také ochranu identity při používání Internetu, státem nařízeného filtrování informací ale také například spamu.

Pravidla byla přijata stálým výborem čínského parlamentu a mají podle čínské agentury Xinhua stejný legislativní účinek jako zákon. Pravidel je celkem dvanáct. Jejich kompletní znění zatím nebylo zveřejněno, Xinhua uvádí jen část některých z nich. Jedním z pravidel je povinnost registrovat se při využívání internetových služeb svým pravým jménem (jméno + příjmení).

Novou povinností pro poskytovatele služeb je aktivní a okamžitě zabraňovat zveřejnění „nelegálních“ informací o uživateli a takové zveřejňování nahlašovat „dohlížející autoritám“. Co všechno se v tomto kontextu považuje za nelegální informaci a zda sem spadají například i veškeré informace, které jsou bežně cenzurovány čínskou vládou, není zatím jasné.

Nová pravidla také explicitně zakazují krádež osobních digitálních dat a prodej těchto osobních dat, přičemž čínská vláda zavádí samozřejmě i konkrétní tresty za takové přestupky. Zároveň vymezuje povinnosti pro provozovatele služeb při zpracování osobních údajů. Zakázáno je i zasílání nevyžádaných obchodních zpráv na osobní emaily, mobily a kontaktování prostřednictvím pevné linky bez souhlasu adresáta. Kdyby taková opatření platila i u nás, nejeden člověk by zajásal.

Zdroj: https://www.dsl.sk/article.php?article=13522

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru