Dnes vyšlo 15 článků

Infografika: Znáte 10 nejoblíbenějších jazyků na Facebooku? První místo patří angličtině, ale možná ne nadlouho

Nejpopulárnější síť Facebook je nyní lokalizovaná do 70 světových jazyků. Uživatelé si mohou sami změnit jazykové nastavení a mít tak celou aplikaci přeloženou  do svého rodného jazyka.

I to je jeden z důvodů, proč se Facebook tak rychle rozšířil po světě jako vir. Víte však, který jazyk používají uživatelé Facebooku nejčastěji? Ano. Hádáte správně – je to angličtina. Na tom není nic zvláštního. Ale, který světový jazyk ja na druhé, třetím či pátém místě? Který jazyk zaznamenal největší boom na Facebooku za poslední dva roky? První pozici si stále drží angličtina (359 828 280 používá na Facebooku v nastavení jako jazyk angličtinu). Následuje ji španělština (142 865 540 Facebook uživatelů) a portugalština (58 539 940 Facebook uživatelů).

10 nejpoužívanějších jazyků na sociální síti Facebooku

Infografika: Znáte 10 nejoblíbenějších jazyků na Facebooku? První místo patří angličtině, ale možná ne nadlouho

A které jazyka zaznamenaly největší procentní nárůst od 24. května 2012 do dnešního dne?

Jasně vítězí portugalština, které zaznamenala neuvěřítelný boom a rekordní vzestup (nárůst o 856,6%). Na druhém místě skončila arabština (nárůst o 483,2%) a němčina (nárůst o 173,1%). Angličtina skončila v tomto měření až na 8. místě (vzestup o 68,7%).

Které jazyky zaznamenaly největší procentní nárůst?

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru