Dnes vyšlo 15 článků

Známý evropský podvodník zamířil do Prahy, chtěl se dostat do Anglie

Před pár dny se na Letišti Václava Havla v Praze objevil podvodník Andrew Gradon, který patří mezi evropskou špičku. Gradon je známý tím, že už 15 let sází na jednu stejnou historku, která mu stále vychází. 

Gradon už 15 let vypráví, že mu chybí peníze na letenku a potřebuje se nutně dostat do Anglie. Slíbí, že se ozve a peníze vrátí, bohužel se tak ale prozatím nikdy nestalo.

Narazil na něj na přažském letišti Václava Havla

Na pražském letišti na něj narazil Jan Klener minulou neděli, když se vracel domů. Před terminálem ho slušně oslovil muž s brýlemi, který mluvil anglicky.

„Řekl, že pochází z Leicestru, že zabloudil po cestě na letiště a zmeškal let Easy Jet do Londýna a přebookování letenky stojí asi dva tisíce korun a jemu chybí asi 650 korun. Má bohužel jen debetní kartu a obešel všechny bankomaty, žádný mu peníze nevydal a banky jsou zavřené,“ popsal svůj zážitek Klener.

Brit mu ochotně ukázal pas a dal svůj e-mail a číslo

Klener nejprve Gradona požádal, aby mu ukázal platební kartu. To se ale nestalo, následně ale ochotně ukázal svůj pas, který si Klener vyfotografoval. Poté si vyměnili i e-mailovou adresu a číslo na mobilní telefon.

„Dal jsem mu 1000 korun, on ještě pečlivě ověřoval hláskováním můj e-mail, velmi slušně poděkoval a slíbil, že hned po příjezdu z domova zavolá a dohodneme, jak mi to vrátí.“

08con

Je to neuvěřitelné, ale Gradon si měsíčně přijde na 15 tisíc liber

Klener měl skutečně dobrý pocit, že mohl pomoci. Utekl druhý, třetí a čtvrtý den a Gradon se stále neozýval. Proto se čech rozhodl zadat jeho jméno do vyhledávače a na co nenarazil, vyhledávač mu zobrazil spoustu zahraničních odkazů, ve kterých se o Gradonovi psalo už od roku 2010. Podle serveru The Telegraph Gradon měsíčně získá neuvěřitelnou částku ve výši 15 tisíc liber, což je v přepočtu zhruba 550 tisíc korun.

Podle britských médii byl Gradon letos odsouzen v Mnichově a následně vyhoštěn ze země

Podle posledních informací na něj policie narazila v Německu. Podle britských médií byl Gradon letos odsouzen v Mnichově k několikaměsíčnímu vězení a následně byl vyhoštěn ze země. Německo není ale jedinou zemí, kde se Gradon objevil. Navštívil už i Francii, Itálii, Španělsko, Polsko a v roce 2013 i Českou republiku.

„V září k nám bylo postoupeno oznámení z Plzně, ve kterém nám jeden muž nahlásil podobný příběh s tím, že cizinci dal 600 korun, které mu nevrátil. Jelikož se jednalo o přestupek a pachatele se nepodařilo do jednoho roku najít, případ byl odložen,“ řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová

Zdroj: Novinky

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru