Dnes vyšlo 15 článků

Známý BitTorrentový klient od nové verze tajně těží Bitcoiny na vašem PC

Známý BitTorrentový klient od nové verze tajně těží Bitcoiny na vašem PC

Asi nejznámější a v česku nejpoužívanější BitTorrentový klient, uTorrent tajně těží na vašem počítači kryptoměnu Bitcoin. Podle tvůrců je vše v pořádku. 

Server The Verge před několika dny upozornil, že k poslední aktualizaci (3.4.2 build 38913) známého programu uTorrent si uživatel nevědomky nainstaluje i software, který slouží k těžení Bitcoinu. Tento Software běží na pozadí a v době nečinnosti počítače těží Bitcoiny.

Je známou věcí, že uTorrent při instalaci nabízí několik prográmků, lišt a vylepšení do vašeho počítače. Vývojáři se spolehli na to, že běžný uživatel většinu instalací spěšně prokliká tlačítkem Další a přidali do seznamu instalovaných program EpicScale.

„Uživatelé mají možnosti doprovodný software instalovat či nikoliv, stačí věnovat pozornost samotné instalaci,“ uvedli sami tvůrci uTorrentu.

Pokud jste si tedy všimli znatelného poklesu výkonu u vašeho PC, určitě se podívejte jestli na vás uTorrent nevydělává.

16207581458_b1102d8a3a_z

On vlastně ani nevydělává uTorrent, tomu pouze zaplatili inzerenti za to, že těžící program k nové verzi přibalí. Na stránkách programu EpicScale je již nyní vyjádření k celé věci, kde se mimo jiné dočtete také to, že Bitcoiny které vytěžíte jdou na charitativní účely.

To je samozřejmě od tvůrců hezké, mohli si ale vybrat lepší cestu jak program dostat mezi lidi a tím pomoct charitě.

Pokud jste si jisti, že program v počítači máte, můžete jej jednoduše odinstalovat jako každý jiný pomocí ovládacích panelů.

Návod k odinstalaci můžete také najít přímo na stránkách tvůrců EpicScale.

 Zdroj: novinky.cz

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru