Známe vzhled a předběžnou cenu iPhonu 5C

Zdá se, že nová várka kvalitních fotografií konečně definitivně potvrzuje všechny ty zvěsti o očekávaném iPhonu 5C, polykarbonátové/plastové verzi vlajkové lodi společnosti Apple, jejíž odhalení je plánované ještě letos.

Na SonnyDickson, který lze považovat za docela důvěryhodný vzor, se objevila velká galerie kvalitních fotografií plastového iPhonu. Jediným problémem zůstává, že to není okomentováno naprosto žádným textem. Všechny ostatní podrobnosti kromě designu tedy zůstávají nepotvrzeny.

Apple-iPhone-5C-15-1024x682

A to včetně cen. Ovšem na MacRumors citují zdroj z Číny, mikroblogovací službu Sina Weibo, kde se uvádí, že v Číně se bude cena tohoto iPhonu pohybovat okolo 3000 juanů, což je necelých 10 000 Kč. To je asi stejná cena, jakou dnes zaplatíte za nový iPhone 4.

Bylo známé, že iPhone 5C bude ve všem kromě plastového obalu (aspoň tedy funkčně) shodný s iPhonem 5. Galerie nových fotografií ukazuje totéž. Zkosené hrany spolu s jemným designem jsou pro Apple typické. V souladu se současným designem jsou i různé další části jako konektory a reproduktory.

Apple-iPhone-5C-44-1024x682

Telefon by měl údajně být o něco tlustší než iPhone 5, ale může být zároveň lehčí. Nutno dodat, že i iPhone 5 je dost lehký, takže iPhone 5C by při potěžkání mohl vypadat spíše jako hračka než jako smartphone dospělé osoby.

Apple-iPhone-5C-59-1024x682

Podle různých zvěstí by měl být plastový iPhone dostupný také v několika barevných verzích. Ovšem přiznejme si, že přestože po různých tech blozích a webech kolovaly barevné modely, širokou pozornost a potřebnou důvěryhodnost získala pouze bílá verze.

Větší upgrade iPhonu by měl přijít v podobě iPhone 5S. To by měl být iPhone další generace. Také by měl údajně pod tlačítkem Domů obsahovat snímač otisků prstů.

Komentáře

Nahoru