Zajímavý web #22: Znám rozdíl mezi Českem a Čečenskem

Zajímavý web #22: Znám rozdíl mezi Českem a Čečenskem

Po víkendovém zmatku a nepravém obvinění Čechů za následky v Bostonu se zvedla vlna nevole ze strany českých obyvatel.

Byla toho plná média a přece to obyvatelé Ameriky nechtěli pochopit. Incident musel řešit i český velvyslanec a málokdo si pozapomněl rýpnout, že se v Americe snad neučí zeměpis?

Někteří z nás to pravděpodobně nesli opravdu těžce a rozhodli se s tímto nedorozuměním bojovat tváří v tvář. A tak vznikl web iknowczechia.com.

Autor na webu v krátkosti představil Českou republiku, její historii (nezapomněl se zmínit ani o našem bratrovi Slovensku), naše známé osobnosti a vše, na co můžeme být hrdi.

„Jsem česká republika a můj lid si zaslouží žít ve světě, který zná správné jméno jejich země.“

 

Autor na webu uvádí pouze svůj mail, pravděpodobně nechce být medializován. Je ale jisté, že to musí být schopný člověk. Měl dobrý nápad a web musel zpracovat ve velmi krátkém časovém úseku. Sám píše, že ho vytvořil nejen kvůli události v Bostonu, ale i kvůli tomu, že když byl ve Španělsku a zeptal se dvou slečen, kde leží Česká republika, odpověděly, že v USA.

A tak nezapomeňte web navštívit i vy a hlasovat, že Českou republiku znáte. Pozitivní zprávou je, že podle hlasování na webu přes 300 lidí Česko neznalo, ale teď už zná. Web tak zřejmě plní svůj účel.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru