Značky podporují legalizaci homosexuálních sňatků v USA

Postavit se za menšinu, přestože naštvete velkou skupinu svých klientů, chce skutečně odvahu. Velké firmy v USA minulý týden ukázaly, že jim odvaha skutečně nechybí. Nejvyšší soud v Americe označil sňatky osob stejného pohlaví jako ústavní právo všech lidí. Homosexuální sňatky jsou legalizovány ve všech státech USA. Rozhodnutí podpořila pestrá škála značek, mezi nimiž se objevily Uber, Airbnb, Facebook, Google i Snickers.

Uber

Služba Uber v aplikaci ukázala dostupnost všech vozidel, jež byly vybaveny duhovou vlajkou na své zádi. Za poslední týden uživatelé aplikace Uber sdílely printscreeny map zejména s pozitivními komentáři.

CIb8swgWEAANN7k

Airbnb

Další technologickou firmou, která usnadňuje cestování, je Airnbnb nabízející alternativu k hotelům. Sdružuje se zde nabídka a poptávka po ubytování v soukromých nemovitostech. Reklama vystupuje pod hastagem #HostWithPride, kde můžete vidět, jaké to je cestovat po světě jako homosexuální pár.

Visa

Společnosti, jež se orientují na emitaci platebních karet, chtějí být vnímány co nejširším spektrem veřejnosti. Visa tleská tomu, že nyní bude láska akceptována kdekoliv.

CIbrNV5WcAAD8hm

MasterCard

Konkurenční firma MasterCard využila svého reklamního sloganu, který používá již dlouhá léta. Sňatky lidí stejného pohlaví jsou stejné jako spousta jiných věcí, na nichž v životě záleží, ale nemůžeme na ně dát cenovku. Jsou totiž k nezaplacení.

Hra o trůny

Duhovou vlajku použila také Hra o trůny, která před ni postavila jednu ze svých postav – Renlyho Baratheona. Ten musel ve svém království skrývat svou sexuální orientaci a uzavřít sňatek se ženou, přestože byl homosexuál.

CIbvuxBVEAATTjV

Snickers

Duhový nádech dostal také obal tyčinky Snikers. Navíc se na obalu objevil nápis Stay Who You Are (Zůstaň tím, kdo jsi).

CIcJUeeUEAA8zo5

Facebook

Pozadu nezůstává ani sociální síť Facebook. CEO Mark Zuckerberg upravil svou profilovou fotku duhovým filtrem.

11667534_10102203860243201_2713296330820668368_n

Google

Google změnil zbarvení svého loga, ale také natočil novou reklamu, v níž Google dojímá příběhem o změně pohlaví. Změnil také své logo nad vstupem do kanceláře v newyorském Manhattanu.

CIbt8PPWoAAmO-i

Největší odezvu získalo video, které zveřejnila společnost Google pod názvem #ProudToLove – Celebrating Marriage Equality and LGBT Pride Month.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru