Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Zmrzlá planeta: Viasat Nature představuje svět sněhu a ledu očima slavného přírodovědce sira Davida Attenborougha

Mistrovský portrét poslední skutečné divočiny na Zemi

Oblasti věčného sněhu a ledu za polárními kruhy jsou jedněmi z mála posledních skutečných divočin na Zemi. Kanál Viasat Nature nyní přináší výpravný dokumentární seriál Zmrzlá planeta, v němž světově proslulý přírodovědec sir David Attenborough divákům přibližuje dva pozoruhodné světy, Arktidu a Antarktidu. Ačkoli drsná a nehostinná, jsou tato impozantní přírodní prostředí zároveň plná života a velmi zranitelná působením člověka.

Seriál Zmrzlá planeta z dílny týmu ověnčeného cenami Emmy vznikal celkem roky a překonal rekord v počtu dnů natáčení v terénu – bylo jich celkem 2356. Televizní štáb v něm odhaluje podmanivost a velkolepost polárních oblastí a tamějšího života s pomocí nejmodernějších technologií – ze vzduchu, z hlubin oceánu i z jeho ledového příkrovu.

Seriál získal televizní cenu BAFTA za nejlepší střih, kameru a zvuk v kategorii dokumentárních filmů. Natáčení bylo pro štáb těžkou zkouškou s mnoha útrapami včetně létání za velmi špatného počasí, několikadenního uvěznění na odlehlé základně sužované vichřicí, zanedbávání spánku ve snaze nenechat si ujít nejlepší záběry a práce v terénu na 36hodinové směny s velmi krátkým odpočinkem.

Věděli jste, že:

–       Antarktida je pátým největším světadílem po Asii, Severní Americe, Jižní Americe a Africe

–       nejnižší teplota na Zemi byla naměřena v roce 2010 v antarktickém vnitrozemí, a to 93,2 °C pod bodem mrazu

–       Antarktida začala mrznout před více než 45 miliony let a led dnes pokrývá zhruba 98 procent její rozlohy, přičemž jeho mocnost je místy až několik kilometrů

–       kdyby všechen led v Antarktidě roztál, hladina světového oceánu by stoupla asi o 70 m

–       Arktidu tvoří z menší části pevnina – Grónsko, další menší ostrovy a oblasti Eurasie a Ameriky za polárním kruhem – a z větší části ledový příkrov na volném oceánu, který každoročně částečně roztává

–       teplota oceánu v Arktidě nikdy neklesá pod -2 °C, teplota vzduchu však dosahuje méně než −50 °C.

Seriál Zmrzlá planeta nabízí nezapomenutelnou podívanou ze zamrzlé divočiny severu a jihu zeměkoule pro diváky všech věkových kategorií. Sledovat jej můžete každý podvečer od 25. do 30. prosince 2014 vždy v 18:20 hod. na kanálu Viasat Nature.

Pro více informací o televizním kanálu Viasat Nature navštivte profil na Facebooku s názvem Viasat Nature nebo webovou stránku www.viasatnature.cz.

Praha, 18. prosince 2014 

 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru