Změnila si jméno, aby se mohla přihlásit na Facebook

Žena z Velké Británie na Facebooku nepoužívala své skutečné jméno. Vymyslela si pseudonym, aby ji bylo těžší najít. Jenže pak na to Facebook přišel a účet jí zablokoval. V podmínkách Facebooku totiž je, že musíte vystupovat pod jménem uvedeném v rodném listě. Najde se hodně lidí, kteří to nedělají, ale občas má někdo smůlu a sociální síť na to přijde.

Dříve se jmenovala Jemma Rogers, ale na Facebooku vystupovala jako Jemmaroid von Laalaa a přesně tak se dnes jmenuje. Falešné jméno si vymyslela, aby si mohla do přátel přidat jen toho, koho chce, a aby nebyla tak snadno k dohledání. Byl to skvělý plán, ale selhal, jakmile ke svému účtu ztratila přístup.

Když Facebook po tehdy-ještě-Jemmě chtěl, aby prokázala, že jméno, které používá, je skutečné, poslala fotku falešné kreditní karty. Její účet byl následně pozastaven.

Ale Jemma se nevzdala. Vystála fronty na úřadech a nechala si  změnit jméno, aby Facebooku mohla ukázat řidičák, ve kterém stojí „Jemmaroid von Laalaa“.

jemmaroid

Jak to dopadlo?

Zatím svůj účet stále nemá, ale dostala od Facebooku automatickou odpověď, že se záležitostí zabývají.

„Nemůžu uvěřit, že jsem si nechala dát tohle hloupé jméno a stále se nemůžu dostat na svůj Facebook,“ popsala rozhořčená Jemmaroid. „Je těžké se tam domluvit s lidmi, vše, co jsem dostala, je zpráva od počítače. Je to tak frustrující.“

Snad Facebook Jemmaroidinu snahu ocení.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru