Změní se nám život? Google chystá počítač integrovaný do brýlí!

Project Glass se zabývá vývojem brýlí, které obsahují diplej. Podobně jako ve filmu „Terminátor“ by probíhal přenos a zobrazení přímo před očima.

Google poprvé oficiálně ohlásil vývoj tohoto zařízení. V podstatě by se jednalo o přenosný počítač integrovaný do brýlí. Byl by spojen se službami Google. Před očima by se mohla objevit předpověď počasí, čtečka zpráv, mapa, sociální síť, video a další funkce.

Brýle Google jsou koncipovány jako zařízení, které by se nosilo jako doplněk obyčejných brýlí. V tomto roce ale nelze očekávat komerční podej. Stále je třeba řešit řadu otázek s miniaturizací a spolehlivostí přenosu dat. Cena by měla být podobná běžnému smartfonu.

Zároveň se spekuluje o integraci Project Glass do kontaktních čoček. Tato technologie sice existuje, ale je zatím technicky velmi komplikovaná. Výhodou by bylo přirozené nosení kontaktních čoček bez dalšího viditelného příslušenství.

Zakladatel Googlu Serbery Brin už začal brýle s radostí používat. Včera se s nimi totiž objevil na jedné charitativní akci věnované zrakově postiženým.

 Zdroj: WashingtonPost

Komentáře

Nahoru