Zkoušky SpaceX v Boca Chica

Zkoušky SpaceX v Boca Chica

V sobotu večer vystoupil generální ředitel SpaceX Elon Musk v Boca Chica v Texasu a rozpovídal se o vývoji rakety další generace své společnosti s názvem Starship. Hvězdná loď má vynést stovky cestujících do kosmických destinací, jako je Měsíc a Mars. Musk, obklopený obrovským prototypem originální vlajkové lodi SpaceX, slíbil, že Starship může letět na orbitu již za šest měsíců a vynést své první cestující již během příštího roku.

“Tato raketa dokáže letět asi 20 kilometrů – vrátit se a přistát přibližně za jeden až dva měsíce,” řekl Musk s odkazem na prototyp nerezové oceli, který stál za ním. Obří zkušební článek stál vedle rakety SpaceX Falcon 1, prvního vozidla, které společnost nasadila do oběžné dráhy. Inscenace byla symbolická, zejména proto, že k prezentaci došlo na výročí prvního letu SpaceXu na oběžné dráze s Falcon 1.

pacalin_190928_3690_0034.0

Zkušební raketa v Boca Chica je 50 metrů vysoká a má zabudované tři motory Raptor nové generace SpaceX. Jeho cílem je vyzkoušet možnosti startu a přistání, což je nutné, aby byl finální vůz Starship plně použitelný. Prototyp použije své motory k letu do vysoké nadmořské výšky a poté se spustí dolů, a provede takzvané pohonné přistání – stejná technika, kterou SpaceX používá k vylodění svých aktuálně provozovaných raket.

SpaceX má ještě hodně práce, aby tuto věc doladil v tak krátkém časovém horizontu. Prototyp Starship umožňuje působivý pohled na zemi.

Zdroj, foto: theverge.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru