Zjistíte, kdo vám dívá na WhatsApp?

Zjistíte, kdo vám dívá na WhatsApp?

Spoustu uživatelů této aplikace jistě napadla myšlenka, jestli se někdo nedíval na jejich profil, případně o koho se jedná. Celá problematika navíc souvisí s kradením účtů na sociálních sítích. Toto věčné téma konečně dostalo odpovědi!

Dá se to skutečně zjistit?

Ti, kteří až do této chvíle doufali, že přece jen existuje způsob, jak zjistit, kdo si prohlíží váš profil na WhatsApp budeme muset zklamat. Není to totiž nijak možné. Jediné, co se bezpečně dozvíte, je kdo sledoval váš status. U něj je možné zjistit, kolik lidí jej vidělo, a samozřejmě kdo konkrétně jej viděl. Avšak tyto stavy za 24 hodin zmizí a tím pádem neexistuje další možnost, jak dotyčného sledovat. Pro soustavné sledování byste museli přidávat nové a nové statusy každý den, což je samozřejmě velmi nepravděpodobné.

soon-873316_960_720

A co speciálně vyvinuté aplikace?

Jistě jste již narazili na aplikace, které vám zaručeně napoví, kdo se na váš profil podíval. Ovšem naprosto ve všech případech se jedná o podvod, který má velmi často nechtěné vedlejší účinky. Samozřejmě vám budou nabídnuti lidé, jež se podívali na váš profil, ale jedná se pouze o náhodný výběr ze seznamu vašich kontaktů nebo těch, co sledovali váš stav. Pokud tedy budete takový soupis sledovat, vždy se jedná o podvod, takže mu nepřikládejte vůbec žádnou váhu.

Je tedy účet bezpečný?

green-381334_960_720

Jelikož je WhatsApp především aplikace sloužící k chatování lidí, je obsah konverzace viditelný pouze jeho účastníkům, bez ohledu na jejich počet. Neexistuje tak jiná možnost, jak se k němu dostat. Avšak váš účet je vázán na konkrétní telefonní číslo, takže nebude zajištěna naprostá anonymita. To lze však z části omezit změnou nastavení aplikace. Můžete si totiž nastavit, kdo všechno se dozví, kdy jste byli naposledy online, kdo uvidí vaši profilovou fotku nebo kdo uvidí vaše základní informace.

I když neexistuje možnost, jak někomu soustavně sledovat profil na sociální síti, nejúčinnější způsob je prevence. Udržujte proto vaše účty maximálně zabezpečené a při přidávání příspěvků přemýšlejte. Leckdy není ani nutné přidávat tolik konkrétních fotografií.

 

Zdroj text, foto: https://365tipu.cz/2018/11/28/tip1234-da-se-zjistit-kdo-se-mi-diva-na-whatsapp/

 

Štítky: , ,

Komentáře

Nahoru