Zjistili jsme, proč si celebrity pořizují nahé selfie

Zjistili jsme, proč si celebrity pořizují nahé selfie

Jo, nahé selfie celebrit, to byla zábava. Alespoň pro nás. Jennifer Lawrence, Kayley Cucoo a další se ani moc nesmály, spíš se vztekaly a hrozily žalobou. Cože, vztekaly? A za co?

Fotografie byly uložené v iCloudu, kam se automaticky zálohuje obsah zařízení od Apple. Oblíbeným cílem hackerů ale nebyl vždy jen iCloud, ale třeba Snapchat, odkud nějaké ty fotky také sem tam uniknou.  Ovšem, nikdy to nebyl takový úlovek, jako Jennifer Lawrence s ejakulátem na obličeji. Ta škodolibá část internetové populace vám řekne, že kdyby si celebrity pózovaly oblečené, nějaký únik fotek by jim nedělal vrásky. Jiní vám budou tvrdit, že chyba byla v zabezpečení iCloudu. Tyhle dva názory najdete u každé debaty nad nahými selfie celebrit.

Scarlett Johansson Nude Pictures Leaked, Hacked Cellphone Naked Selfies www.GutterUncensored.com 002

Cože, přestat fotit nahaté selfie?

Co tedy mají ty chudinky celebrity dělat, když mají nutkavou potřebu pořizovat si nahaté fotky? Doufat, že Apple zesílí zabezpečení iCloudu? Spoléhat se na to, že hackeři se příště zaměří na jinou službu? Nebo… přestat se fotit se spermatem na ksichtu?

xjennifer-lawrence-topless.jpg.pagespeed.ic.Jqt4fDI3wp

Když to dělá ona, proč bych nemohla já?

Je to tak. Říká vám něco pojem sexting? Posílání vzrušivých fotek a videí prostřednictvím mobilního telefonu? Výzkumy tvrdí, že sexting je nejvíc populární u věkové kategorie 25 – 34 let. Téměř čtvrtina z nich potvrdila, že čas od času nahé fotky posílá. Nemůžeme se divit, že nahaté selfie pak spatří někdo jiný, než komu byly původně určené. Výzkum v UCLA, Centru pro zkoumání digitálního chování odhalil, že se na sociálních sítích prostě chováme tak, jak se chovají ostatní.  Pokud se začnou akceptovat vyšpulené selfie na záchodě, ok, pořídíme si ji taky. A co když trochu odhalíme bříško? Vytáhneme tričko až pod prsa? A co takhle fotku v prádle, s lascivně poodhrnutými kalhotkami?

blake-lively-nude-picture-selfie-6

Omezit, co je na fotkách?

Pokud si lidé myslí, že jejich přátelé si pořizují nahé selfie a ukládají je on-line, nemají zábrany s tím začít také. Můžete namítnout, jejich chyba. Ale dá se s tímhle pochybným fenoménem vůbec vypořádat? Sean Youg, výkonný šéf centra UCLA tvrdí, že ano. Abychom toho však docílili, musíme změnit dosavadní přístup k fotkám. Ne ve smyslu zabezpečit iCloud, ale určit, co je v obsahu fotek přípustné a co nikoliv, co uživatelé mohou nahrát a co ne. Za redakci však tvrdím, že je to nereálné.

Foto: devids.net, worldexcited.com, hecklerspray.com

Studentka informatiky, občasná copywriterka, milovnice čokolády. Mezi její zájmy patří on-line marketing, sociální sítě a psaní článků. Na jejím Pinterestu najdete přes 900 fotek, což je pro ni stále málo.

Komentáře

Nahoru