Dnes vyšlo 15 článků

Zjistěte, jaký typ SIM karty patří do vašeho iPhonu či iPadu

Aktuálně existují tři typy SIM karet – klasická, mikro a nano. Co mobilní telefon, smartphone či tablet, to jiné řešení. Pakliže chcete koupit iPhone či iPad, nejprve zjistěte, jaký typ SIM karty požadovaný model požaduje. Dle toho potom můžete SIM kartu zastřihávat. Následující tabulky přináší přehledy, jaký typ SIM karty používají jednotlivé modely iPhonů a iPadů.

iPhone

iphone

iPad

ipad

SIM kartu nestřihejte sami

Jestliže původní SIM kartu sami upravíte, oříznete či zastřihnete, aby byla vhodná pro jiný model zařízení, nejspíše budete mít problém připojit se k mobilní síti. Svépomocí upravená SIM karta se nemusí vejít do prostoru, který je pro ni vyhrazený. Budete-li reklamovat zařízení s poškozením, jež by bylo způsobeno právě upravenou SIM kartou, nebude vám uznána hardwarová záruka Apple.

Jakmile si pořídíte nový model iPhonu či iPadu, kontaktujte svého operátora, který vám přesune SIM kartu na novou kartu dodanou iPhone. Jestliže u iPhonu nebyla dodána nová SIM karta, operátor vám vydá novou, kompatibilní s daným zařízením.

Zdroj / Foto: Support Apple

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru