Život Evana Spiegela – CEO Snapchatu a nejmladšího miliardáře na světě

Život Evana Spiegela – CEO Snapchatu a nejmladšího miliardáře na světě

Společnost Snapchat má nyní čisté jmění 1,5 miliardy dolarů, a 24-letý CEO Evan Spiegel se tak stal nejmladším miliardářem na světě. Tvrdí, že je mladým, bílým, vzdělaným a velmi bohatým mužem. A že život rozhodně není fér.

Nejmladší miliardář, CEO společnosti Snapchat – Evan Spiegel na jedné z konferencí prohlásil: „Jsem mladý, bílý, vzdělaný muž. Mám opravdu štěstí. A život není fér.“ Se svým jměním ve výši 1,5 miliardy dolarů je totiž nejmladším miliardářem na světě.

foto: Emily Barney/Flicker

foto: Emily Barney/Flicker

Vyrostl v Pacific Palisades, nóbl čtvrti Los Angeles – jako nejstarší syn dvou advokátů. Jeho rodiče se ale rozvedli, když byl ještě na střední škole.

foto: iirraa/Flickr

foto: iirraa/Flickr

Když bylo Spiegelovi pouhých 16 let a získal řidičské oprávnění, dostal Cadillac Escalade, kterým parkoval na uzavřeném parkovišti hned vedle školy.

Spiegel car II

foto:jacsonpe/Flickr

Středoškolákovi ale tento automobil nestačil. Rozhodl se, že vzhledem k tomu, že jezdí často po městě, bylo by dobré mít auto s úspornějším motorem. Proto napsal svým rodičům dopis, že by ho velmi potěšilo, kdyby mohl jezdit BMW 550i.

spiegel clubs

foto:Jagrap/Flickr

Spiegelovi byli členy několika exkluzivních klubů, jako například Jonathan Club v Santa Monice. Často jezdili na cesty do Evropy, a pokud si chtěli zalyžovat, létali soukromou helikoptérou.

Spiegel snapchat

foto: LA Country Superior Court

Spiegel studoval ve Standfordu, kde se také setkal se spoluzakladateli Snapchatu Reggie Brownem a Bobbym Murphym.

living

foto: Bing maps

Spiegel ukončil studium krátce před státnicemi, když mu chybělo jen několik málo kreditů, aby se mohl plně věnovat Snapchatu. V roce 2012 tým vyvinul většinu aplikace. Spiegel zatím bydlel u svého otce, kde mimo jiné, nájem byl velice nízký.

spiegels house

foto: Google Maps

To se ale změnilo v roce 2014, kdy si koupil vlastní dům v Brentwoodu za 3,3 milionů dolarů. Dům má tři obývací pokoje a terasu.

spiegels ferrari

foto: Flickr/JPA Photography

Minulý červen si koupil vlastní Ferrari.

taylor

foto: Caroline McGredie

Spiegel také údajně několik měsíců tajně randil s povovou hvězdou Taylor Swift. Co myslíte? Nesní o takovém životě každý?

zdroj/foto: businessinsider.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru