Zítra bude uvedena na trh žhavá novinka – konzole Wii U. Víme, které hry si na ní budete moci zahrát

Nintendo se tak stane první firmou, která na trh dodá novou generaci herního zařízení – po šesti letech od zahájení prodeje fenomenálního Wii. V Česku bude Wii U stát pravděpodobně 8 tisíc korun, v USA cena začne na 300 dolarech. Má konkurovat zejména již zaběhlým konzolím od Sony (Playstation 3) a Microsoftu (Xbox 360).

Konzole Wii U

Wii U má hráče oslovitzejména díky netradičnímu ovládání. Konkrétně bude konzole disponovat malým dotykovým ovladačem, který oživí zejména hraní ve více lidech. Ostatně právě díky tomu se stala v minulosti konzole Wii s ovladačem Wiimote takovým hitem ve světě. K Wii U bude k dostání také klasický tlačítkový ovladač, který znáte např. z Playstationu 3. To proto, abyste při hraní nemuseli stále poskakovat sem a tam. A hlavně – bez něj si nebudete moci některé herní kousky vůbec zahrát. S Wii U bude možné používat i ovladače z původního Wii včetně balanční podložky Wii Balance Board.

Trh s Wii U hrami bude zpočátku celkem omezený. Ale zase na druhou stranu můžete na Wii U hrát v podstatě všechny hry určené pro původní Wii. S uvedením konzole na trh je spjata také jedna další věc. Nintendo oznámilo, jaké nové herní pecky vyjdou také pro Wii U:

Assassin’s Creed III
Batman: Arkham City Armored Edition
Call of Duty Black Ops II
Darksiders II
Epic Mickey 2 The Power of Two
FIFA Soccer 13
Game Party Champions
Just Dance 4
NBA 2K13
New Super Mario Brothers U
Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge
Nintendo Land
Rabbids Land
Scribblenauts Unlimited
Sing Party
Skylanders Giants
Sonic & All Stars Racing Transformed
Tank! Tank! Tank!
Tekken Tag Tournament 2
Transformers: Prime
Warriors Orochi 3 Hyper
Wipeout The Game 3
Your Shape Fitness Evolved 2013
ZombiU

 

 

Komentáře

Nahoru