Získej ze své letní stáže či brigády maximum, není to tak složité!

Léto není jen časem relaxu a zábavy. Je to zároveň drahocenný čas, který můžeme v roli studenta využít více než kreativně. Všechno to většinou začíná u letní stáže či brigády, které mohou pozitivně nastartovat tvou kariérní dráhu.

Když se na to podívám z pohledu studenta, vidím tu dvě pomyslné kategorie letních prací – jednu, kde se nemůžu nějak zdokonalovat. Většinu času trávím nicneděláním. A ta druhá. Naprostý opak, práce mě baví a využívám veškerý svůj potenciál, abych se přiučil něčemu novému. Pokud toho chcete dosáhnout, řiďte se několika jednoduchými pravidly!

Za špatnou otázku ti hlavu nikdo neutrhe!

Samozřejmě, chápu to. Jste v novém prostředí necelý týden a máte na srdci milion otázek, ale bojíte se zeptat. Přec jen, co když se zeptáte blbě a nadřízený si o vás udělá špatný obrázek? Ano, to si myslíte vy, ale nezapomínejte, že je to celé o tom, abyste se něco naučili a přišli domů s novými vědomostmi. Zaměstnavatel od vás hnedka první týden nečeká, že budete vědět všechno, co je třeba. Klaďte správné otázky a nebojte se odpovědi. Navíc tím vzbudíte i evidentní zájem o práci, což může váš nadřízený pozitivně ohodnotit.

Oblečení dělá člověka! Chceš být úspěšný, obleč se na to

K dokonalému a preciznímu výkonu je důležitá určitá dávka sebevědomí. Klíčem k vyššímu sebevědomí je právě dobré oblečení. Zní to možná divně, ale není žádným tajemství, že když vypadáš dobře, cítíš se i lépe. Zároveň tím dáváš ostatním jasně najevo, že ti na práci záleží.

suit-691849_1280

Čím lépe vypadáte, tím větší máte sebevědomí! Zkuste vypadat lépe než vaši kolegové…

Štěstí přeje připraveným

Chcete už při prvním setkání ohromit svého zaměstnavatele? Nejednodušším způsobem je příprava. Když si danou problematiku nastudujete předem, věřte, že váš nadřízený bude mile překvapen. Ukážeš tím, že jsi své práci plně oddaný a jdeš si za úspěchem.

Neboj se udělat i něco navíc, pracuj tvrdě!

Sedíš v kanceláři a kolem tebe je mnoho lidí, kteří s naprostou jistotou vědí, kolik času jim zbývá do odchodu domů. Nebuď takový! Měj svou práci rád a buď ochotný udělat něco i nad rámec. Věř mi, že tým kolem tebe ocení, když někomu nabídneš kávu nebo pomůžeš kolegovi s prací. Možná to pro tebe zní absurdně, ale šéf si všímá i drobností.

woman-690036_1280

Tvrdá práce dostává náležité odměny, buďte ten nejlepší!

Zdroj: TNW, StartItUp

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru