Získal 145 tisíc liber a najal si právníky, aby stíhal politiky, kteří lhali o Brexitu

Marcus J. Ball připravil crowdfundingový projekt zvaný #BexitJustice, v rámci kterého chce stíhat britské politiky za lživou kampaň před referendem o vystoupení Velké Británie z Evropské Unie. Už v červenci dokázal vybrat 91 605 liber, přičemž cílem kampaně bylo vybrat 100 tisíc liber. Ze získaných finančních prostředků najal tým právníků, který bude stíhat britské politiky za podvodné volby, zneužití úřední moci ve veřejné funkci, nepatřiční vliv a podněcování k rasové nenávisti.

Marcus dokázal vybrat k dnešnímu dni už 145 tisíc liber, přičemž si najal tým právníků, kteří jsou ochotni zahájit právní kroky proti britským politikům. V rámci projektu #BrexitJustice se prošetří obě strany kampaně před referendem.

„Pokud je Brexit skutečně o pravdě v politice, potom musíme zkoumat nepoctivost na obou stranách politického kolbiště. Najal jsem si advokáty a řekl jim o mém úmyslu prošetřit obě strany. Oni mi řekli, že je to cesta kupředu. To posílí náš případ před soudem,“ vyjádřil se ke svému projektu Marcus J. Ball.

Marcus se obrátil na advokátní kancelář Enmonds Marshall McMahon (EMM), která sídlí v Londýně. A právě s touto advokátní kanceláří půjde do boje proti nepoctivým politikům. Jedním ze zakladatelů advokátní kanceláře, Andrew Marshall, právník s třicetiletou praxí, celý případ povede. Už dříve vedl stíhání proti velkým společnostem, jako jsou Shell, Rols Royce či letiště Luton.

Marcus chce vymýtit nepoctivost britských politiku a má velkou podporu od veřejnosti. Už téměř 5 tisíc lidí darovalo peníze na tuto kampaň a více než 10 lidí vložilo do kampaně nad 1 tisíc liber. V seznamu politiků se objeví i bývalý britský premiér David Cameron, který byl také obviněný ze lži při referendu EU.

V neposlední řadě Marcus požádal veřejnost, aby vybrala 30 tisíc liber na mzdu, za kterou bude na plný úvazek pracovat několik měsíců na tomto případu.

„Bál jsem se, že lidé nepochopí, že potřebuji peníze k uživení se, ale zatím je zpětná vazba velice příznivá a silná,“ dodal Marcus, který bude pracovat z kanceláře v centru Londýna.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru