Dnes vyšlo 15 článků

Zimní úklid silnice v Rusku: Asfalt se pokládá přímo na sníh

Když se člověk podívá na úvodní fotografii, zdá se mu určitě na pokládání asfaltového koberce ve sněhem zakryté krajině něco zvláštního. Když ale opravdu zbystříte, tak zjistíte, že dělníci asfalt pokládají přímo na zamrzlou a udusaným sněhem pokrytou vozovku. To je už na pováženou a úplně normální to v každém případě není.
Asfaltování za tmy

Čištění je zbytečné, když máte dost asfaltu

Vypadá to, že se ruští dělníci a možná i jejich zaměstnavatelé rozhodli, že prostě ušetří na odklízení sněhu z ulic. Tak může vzniknout silnice nová. Asfalt pokládaný v zimě ovšem určitě z hlediska délky své existence nebude mít dlouhého trvání. S nějakým složitým technologickým postupem si jistě pánové hlavu nedělali.

Afalt na sněhu

Proč pokládali asfalt zrovna v zimě?

Na tuto otázku lze odpovědět jen velmi složitě. O tom, že by měli dělníci asfaltové směsi nadbytek, můžeme pouze polemizovat. V každém případě na některých místech můžeme vidět, že práci nedotáhli úplně do konce, jelikož pokryli asfaltem pouze kousek silnice. Že by již předem znali zbytečnost pokládky a snažili se pouze udat zbytek. To ale vyvrací obrázek, na němž je asfaltována celá silnice.

Pánové při práci

Manuální asfaltování

Strojová pokládka přímo na sníh

Asfaltování v Rusku

Práce i v noci

Noční asfaltovací práce

Zdroj: https://sploid.gizmodo.com/do-russians-make-new-roads-instead-of-cleaning-the-snow-1482195344

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru