Ženy, unesené v Clevelandu, děkují na YouTube za podporu

Ženy, unesené v Clevelandu, děkují na YouTube za podporu

Před pár měsíci ta zpráva obletěla svět: Tři ženy, které po deset let držel ve svém domě jejich únosce, se konečně dostaly na svobodu. Nyní tyto tři mladé dámy zveřejnily na YouTube video, kde děkují veřejnosti za morální i finanční podporu.

„Chci poděkovat všem, kdo pomohli mě a mé rodině překonat toto utrpení. Chci vzkázat každému, kdo tu byl, aby nás podpořil: je to požehnání, mít vaši lásku a dobrosrdečnost,“ říká Amanda Berryová, dívka, která byla unesena v roce 2003 ve věku 16 let.

Únosce je obviněn z 329 trestných činů

Gina DeJesusová a Michelle Knightová byly uneseny až po Amandě. Všechna tři děvčata držel ve svém domě Ariel Castro, který momentálně čelí 329 obviněním z trestného činu – mimo jiné z několikanásobného trestného činu únosu a znásilnění. Také je podle všeho otcem šestileté dcery Amandy Berryové a byl obviněn ze zneužívání Michelle Knightové poté, co s ním žena otěhotněla, což vedlo k jejímu potratu.

Náhodný zachránce dívek se stal miláčkem Ameriky

Tři ženy byly zachráněny po nekonečném desetiletém věznění náhodným kolemjdoucím Charlesem Ramseyem, který z domu uslyšel volání o pomoc a pomohl utéci Amandě Berryové. Policie, která na místo dorazila, později osvobodila obě zbývající ženy a zatkla Castra.

Charles Ramsey se stal americkým hrdinou:

Událost vzbudila celosvětový zájem a veřejnost všem ženám posílala finanční pomoc i povzbudivé zprávy, aby jim pomohla se z věznění vzpamatovat.

Zdroj: https://mashable.com/2013/07/09/kidnapping-cleveland-youtube/

Komentáře

Nahoru