Ženy bojují proti rakovině netradičním sestřihem

V depresích se ocitají ženy, které během léčby rakoviny přichází o své vlasy. Odvážná žena, která bojuje proti nemilosrdné nemoci, říká: „Z ničeho nic nejste sami sebou. Máte na sobě štítek s nápisem rakovina.“

Samozřejmě, řešením jsou paruky. Nicméně v Rumunsku jsou paruky poměrně drahé (až čtyřnásobek zdejšího průměrného platu), a proto ne každá žena v této zemi si může paruku dovolit. Charitativní organizace Rundația Renașterea ve spolupráci s agenturou McCann Bucharest připravili kampaň, která má přesvědčit zdravé ženy, aby se ostříhaly do speciálního stylu a vlasy darovaly na výrobu paruk pro nemocné ženy.

brave-cut-hed-2016

Ženy bojují proti rakovině tímto účesem.

„V Rumunsku nebylo žádné povědomí o možnosti darování vlasů. Zdejší ženy byly ochotny vzdát se svých dlouhých loken,“ dodala Ioana Zamfir, copywriterka v agentuře McCann Bucharest. „Ženy chtějí být součástí trendy, a tak jsme šli jinou cestou. Nežádáme je, aby darovaly své vlasy. Žádáme je, aby šly s módou.“

Agentura spolupracuje také s kadeřníkem jménem Sorin Stratulat, který vytvořil atypický a asymetrický účes. A právě podle účesu dostala kampaň název Brave Cut (Odvážný střih). Účes je na jedné straně dlouhý a na druhé straně krátký, přičemž tento účes nabízely kadeřnické salony po celé zemi zcela zdarma. Ostříhané vlasy potom putovaly na výrobu paruk pro ženy nemocné rakovinou.

brave-cut

Brave Cut

Projekt neměl žádný rozpočet, protože spoléhal na PR a média. Kampaň do světa rozeslala oblíbená televizní hlasatelka. Poté se ke kampani připojila celá řada dalších žen a salonů. A nakonec se připojily také celebrity a političky.

Kampaň začala v listopadu 2015, přičemž od té doby se do ní připojilo 2 400 žen, které darovaly celkem 92 kilogramů vlasů. A z těchto ostřihaných loken vzniklo 651 paruk.

Zdroj / Foto: AdWeek

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru