Dnes vyšlo 15 článků

Žena vyhrála soudní spor. Microsoft jí musí zaplatit 10 tisíc dolarů

Společnost Microsoft musí zaplatit 10 tisíc dolarů ženě, která byla nucena nainstalovat operační systém Windows 10. Microsoft nový operační systém představil v loňském roce, nicméně jeho násilné kampaně, které mají přimět lidi k aktualizaci, jsou kritizovány.

Uživatelé desktopových počítačů mají ještě jeden měsíc na to, aby se rozhodli, zda chtějí provést aktualizaci na Windows 10 zdarma. Výhoda končí dne 29. července 2016.

computer-914546_1280

Microsoft musí zaplatit své zákaznici 10 tisíc dolarů. Zdroj: Pixabay

Teri Goldstein z Kalifornie zažalovala společnost Microsoft kvůli neúspěšnému upgradu na Windows 10. Systém byl nespolehlivý, neustále padal a byl nepoužitelný i po dobu několika dní. A soudní spor vyhrála.

„Nikdy jsem neslyšela o systému Windows 10,“ dodala Teri Goldstein, která nikdy aktualizaci nepovolila. „Nikdo se mě nikdy nezeptal, zda chci provést upgrade.“

Teri Goldstein šla na zákaznický servis společnosti Microsoft, kde se snažila vyřešit své problémy. Ale se zákaznickou podporou problémy nevyřešila, a tak softwarového giganta dala k soudu. A nyní Microsoft musí uhradit 10 tisíc dolarů jako odškodné za ztrátu mzdy a náklady na nový počítač.

Ačkoliv se nejprve společnost odvolala, nakonec odvolání stáhla. I nadále popírá jakékoliv pochybení. Nicméně odvolání stáhla, aby se zabránilo dalším výdajům. Zkušenost uživatelky je extrémní příklad toho, jaké důsledky mají násilné kampaně Microsoftu, které měly přimět lidi, aby používali nejnovější verzi operačního systému.

Microsoft tvrdí, že aktualizace není podmínkou. Před instalací musí uživatel odkliknout dialogové okno a souhlasit s licenčními podmínkami smlouvy, než bude spuštěná instalace. A dále dodává, že uživatelé, kterým Windows 10 nepřiroste k srdci, mají šanci se do 31 dnů vrátit k předchozí verzi.

„Budeme nadále přijímat zpětné vazby od zákazníků a vyvíjet upgrade na základě zkušeností a zpětné vazby,“ uvedl Microsoft ve svém prohlášení.

Zdroj: TechWorm

Komentáře

Nahoru