Dnes vyšlo 15 článků

Žena, která sbalila Sergeye Brina

Ne, tohle není žádná zpráva z bulváru. Je to holý fakt, kterým se teď zabývá téměř celá IT komunita. Ono to totiž není jen tak, když přijde nějaká mladá slečna a sbalí si čtyřicetiletého spoluzakladatele Googlu, jehož majetek se odhaduje na 28,2 miliard dolarů. A to není všechno. Sergey Brin je totiž ženatý.

Britka, která opustila Londýn a vydala se hledat štěstí do Silicon Valley, je poté, co se ve čtvrtek prozradil její vztah s ženatým multimiliardářem a spoluzakladatelem Googlu, středem všech drbů.

amanda

Amanda vyrůstala ve Velké Británii, odkud pochází její otec. Za svůj vzhled ale vděčí především své matce – investiční bankéřce z Hong Kongu.

A přitom ještě před rokem byla Amanda Rosenberg tak opuštěná, že dokonce obědvala sama a na záchodě. Ale od čtvrtka je svět sedmadvacetileté Amandy, která studovala na stejné univerzitě jako Kate a Pippa Middleton, naprosto vzhůru nohama. Byla totiž oficiálně jmenována milenkou Sergeye Brina. A přestože se jejich vztah veřejně objevil teprve ve čtvrtek, byli spolu zachyceni již letos na New York Fashion Week, oba na sobě tenkrát měli  Google Glass.

Celý Google je tímto románkem otřesen, ale jeho mluvčí již toho dne, kdy se vztah prozradil, potvrdil, že Brin již několik měsíců žije odděleně od své manželky Anne Wojcicki. S tou žil šest let a má s ním dvě děti.  Lidé už samozřejmě přemýšlí nad tím, co by se stalo, kdyby se rozvedli. Podle kalifornského zákona by se navzdory striktní předmanželské dohodě muselo Brinovo jmění rozdělit na polovinu.

anneWojcicki

Brin se svou manželkou Wojcicki.

Zatímco se internet rozplývá nad romantickým vztahem s o tolik mladší zaměstnankyní, Daily Mail vystopoval zřetelně nepřekvapeného bývalého přítele slečny Rosenbergové. Ten uvedl, že si Amanda „dobře zná sílu svých ženských způsobů“. Osmadvacetiletý Ewan Butler na její adresu řekl:

„Amanda je dobře vypadající dívka a je si toho vědoma. A skvěle si umí s muži ‚hrát‘ – hrála si tak i se mnou.“

Amanda nejdříve pro Google pracovala v Londýně, ale předloni se přestěhovala do San Francisca, aby byla v Silicon Valley – samém centru dění. Kromě toho, že umí používat ženské triky, je tedy i velmi schopná. Velmi brzy se jí totiž podařilo získat místo vedoucí marketingu v projektu Google Glass. Avšak poté, co se přestěhovala, na blogu sebe sama popsala jako „misantropickou Britku usilovně se snažící vyrovnat se s kalifornským optimismem“.

Rozepsala se také o tom, že dříve žila krásný život v Londýně, kde měla svoji rodinu, přátele, práci a celý život. Jednoho dne si ale uvědomila, že ty krásy vybledly, a tak zažádala o přeložení do jiné země. Naštěstí to vyšlo všechno tak, jak si přála. Tedy skoro. Nikdo ji prý totiž nevaroval o tom, jak se bude cítit sama. Nikdo jí neřekl o tom, jak bude první týden v práci jíst oběd na toaletách, protože se s ní nikdo nebude bavit.

amandaRosenberg

Amanda je více než jen marketingovou vedoucí Google Glass. Je také jednou z jejich tváří, které se objevily ve videích a propagačních materiálech.

A teď tohle. No zní to skoro jako pohádka, co myslíte?

Zdroj: Daily Mail

Komentáře

Nahoru