Zemřel známý průkopník měny Bitcoin Hal Finney. Nechal se zmrazit

Známý průkopník měny Bitcoin, Hal Finney před několika dny zemřel. Na co? Nechal se zmrazit, respektive – nechal se uvést do kryonického spánku. Onemocněl totiž ALS a tak se rozhodl, že se nechá zmrazit a počká, dokud se na tuto nemoc nenajde lék.
Asi jste někdy slyšeli o tzv. kryonice, tedy zmražování lidí, kteří si myslím že se navrátí v budoucnosti. Celkem zajímavá myšlenka, že vás někdo zmrazí a vy se probudíte v době, kdy bude moderní technologie a léky na všechny nemoci. Avšak je v tom stále jeden háček. Jaký? Jedná se stále o vraždu, tedy pokud by vás někdo zmrazil (na váš souhlas) jedná se o vraždu. 

Nyní však k tomu podstatnému, ráno 28. srpna zemřel jeden z průkopníků známé měny Bitcoin – Hal Finney. Proč? Ve věku takřka 58 let dostal amyotrofickou letarální sklérózu. Nevíte co to je? Ale víte, schovává se pod zkratkou ALS. Je to právě ten důvod, proč vznik Ice Bucket Challenge. S touto nemocí bojoval takřka 5 let, avšak rozhodl se, že chce postoupit zmražení.

Hall Finney

Hall Finney

Za své konto plné Bitcoinů se nechal uložit do „kryonického spánku„. Jak to všechno probíhalo? Převezli ho do Alcor Life Extension Foundation, kde z něho jednoduše vysáli všechny tělní tekutiny a nahradili je tzv. tekutinou M22. Ta umožní, že se v teplotě -129°C nebudou tvořit krystalky. Následně se jeho těla dá do třímetrové nádoby, ve které je 450 litrů tekutého dusíku.

Kdo to vlastně byl?

Čistě teoreticky by v tomto stádiu měl vydržet bez jakýchkoliv známek stárnutí. Jenom pro doplnění, Finney se proslavil především svojí prací na zaezpečovacích programech. Také byl člověkem, který psal PGP pro šifrování emailů. No, nezbývá než doufat, že se s ním ještě někdy setkáme. Ale v budoucnosti…

alcor-cryonics-immortality-660

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru