Zemřel Raymond Tomlinson, vynálezce e-mailu

V sobotu 5. března 2016 zemřel vynálezce elektronické pošty Raymond Tomlinson ve věku 74 let. Prostřednictvím počítačového systému ARPANET odeslal historicky první e-mail v roce 1971. A jako první doporučil používat symbol zavináč v e-mailových adresách.

Úmrtí internetového průkopníka potvrdila společnost Raytheon, ve které Raymond Tomlinson pracoval.

6987767670_f1398ce5db_h

Zemřel ve věku 74 let.

„Raymond byl člověk, který světu přinesl e-mail,“ uvedl jeho zaměstnavatel. „Jeho práce změnila způsob, jakým nyní svět komunikuje.“

První e-mail byl poslán mezi dvěma počítači stojícími vedle sebe. Obsah prvního testovacího e-mailu byla náhodná sekvence písmen, ale pravděpodobně se jednalo o písmena: „QWERTYUIOP“. Podle Raymonda byl první e-mail nedůležitý, a proto se neuchoval.

Raymond Tomlinson dokonce navrhl, že by se měl v e-mailových adresách používat zavináč, tedy @. Slouží k rozlišení identity uživatele počítače a počítačové sítě. Raymond Tomlinson byl v roce 2012 uveden také v internetové síni slávy.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru