Zemřel Ian Murdock, zakladatel linuxové distribuce Debian

Ian Murdock, zakladatel linuxové distribuce Debian se 28. prosince rozhodl skoncovat se svým životem. Bylo mu pouhých 42 let a dostupné informace zatím nasvědčují, že šlo o sebevraždu. Naznačují to také tweety, které Ian publikoval na svém účtu na Twitteru.

Ian na svém účtu na Twitteru publikoval tweety, které nasvědčovali tomu, že hodlá ukončit svůj život. Komunita si toho okamžitě všimla a uživatelé se poté snažili kontaktovat jeho zaměstnavatele, aby podnikl rychlé kroky k jeho záchraně. Z počátku to vypadalo, že Ianův účet ukradli hackeři, později byl jeho účet zrušen a už neexistuje.

Ze tweetů vyplývá, že byl ve svém domě zatčen policií, byl obviněn z napadení policisty a poté byl propuštěn na kauci. Veřejně si stěžoval na celý policejní postup, nekompetentnost strážníků a zoufal si nad tím, že zbytek svého života bude muset strávit v nespravedlivém boji s policií.

twitter-ian-murdock-orig

Ian založil linuxovou distribuci Debian

Ian založil linuxovou distribuci Debian v roce 1993. A jak vznikl tento název? První část slova Debian tvoří jméno jeho tehdejší přítelkyně Debra Lynn, druhá část tvoří slovo Ian, což je jméno zakladatele. Distribuce Debian patří mezi nejpoužívanější distribuce ve světě.  

,,S těžkým srdcem Debian truchlí nad odchodem Iana Murdocka, oddaného zastánce svobodného softwaru Open Source, otce, syna a ,,ian“ v Debianu,“ uvedl současný tým Debianu.

Od roku 2003 Ian pracoval v projektu Indiana ve firmě Sun Microsystem, kde působil tři roky jako viceprezident pro rozvojové platformy. Od roku 2011 působil v cloudové společnosti Salesforce, od listopadu pak přešel do firmy Docker.

,,Vnímáme štěstí, že jsme znali Iana a mohli s ním pracovat. On ohromil každého, kdo s ním pracoval. Byl opravdu skvělý a byl inspiraci pro mnohé z nás. Jeho smrt je ztráta pro všechny, kteří ho znali,“ napsal generální ředitel Dockeru, Ben Golub.

Zdroj: Blogdocker, Techcrunch, Root

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru