Zemřel Andrew Grove, legendární ředitel společnosti Intel

V posledních dnech se na internetu šíří smutná zpráva, která informuje o smrti Andrewa Groova, legendárního ředitele společnosti Intel, který nás opustil 21. března 2016 ve věku 79 let. Andrew působil ve firmě Intel přes 12 let a je znám především díky tomu, že se mu podařila zvýšit hodnota společnosti Intel ze 4 miliard dolarů na 197 miliard a dostala se tak do světové desítky největších firem.

Andrew Stephen „Andy“ Grove, se narodil v roce 1936 v Maďarsku židovské rodině, která se nevyhnula fašistickým a následně nacistickým represím. Se svou falešnou identitou se Andrewovi podařilo přežil a po válce se setkal se svým otcem. Během Maďarského povstání v roce 1956  se ale rozhodl, že ze své země uteče na západ, a tak ve svých 20 letech vydal přes Rakousko do Spojených států. Celá cesta mu trvala roka hned poté co dorazil do USA, začal svou kariéru jako pomocná síla v restauraci.

Andrew vystudoval doktorát z chemického inženýrství

Poté, co  úspěšně vystudoval na Kalifornské univerzitě v Berkeley doktorát z chemického inženýrství, začal pracovat ve firmě Fairchild Semiconductor. A právě tato firma se stala osudnou. Ve společnosti Fairchild poznal Roberta Noycea a Gordona Moora. V roce 1968 všichni z firmy odešli a založili světově známou společnost Intel.

ANDY GROVE

Andrew patřil mezi jednu z nejdůležitějších osob společnosti Intel

Postupem času se stal Andrew klíčovou a velmi důležitou osobou, která nasměrovala Intel na výrobu mikroprocesorů a především jim dokázala najít odbytiště u IBM v jeho osobních počítačích.

Není divu, že se úspěšný Andy Grove v roce 1979 stal prezidentem společnosti, od roku 1987 pak navíc ve společnosti figuroval ve jako výkonný ředitel a poté se usadil na místě předsedy. Na této pozici vydržel do roku 2005, tedy do doby, než odešel do zaslouženého důchodu.

Své zkušenosti předával Marku Zuckerbergovi a Stevu Jobsovi

V roce 1997 byl Andrew Grove časopisem Time jmenován mužem roku. A protože patřil mezi jednoho z uznávaných mužů, snažil se své zkušenosti předávat mnoha podnikatelům ze Sillicon Valley - Larry Ellison, Steve Jobs či Mark Zuckerberg.

Andrew-Grove-Net-Worth

Zdroj:Intel

Štítky:

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru