Želva může opět chodit díky invalidnímu vozíku LEGO

Když se člověk potýká s problémy s pohybovým ústrojím, nabízí se mu celá řada možností, například chodící protetika. Nicméně u čtyřnohých kamarádů to není až tak jednoduché. Německá želva jménem Blade má poruchu růstu a její nohy byly natolik oslabené, že na nich nevydržela stát. Ale díky vynalézavosti veterináře může želva opět chodit. Vyrobil jí totiž invalidní vozík ze stavebnice LEGO.

Iris Peste si všimla, že její želva přestala chodit, a tak ji vzala k veterináři. Dr. Carsten Plischke diagnostikoval několik problémů, které želvu trápí, včetně červů a poruchy růstu. Veterinář se snažil želvě pomoci, a tak použil několik částí ze stavebnice LEGO svého syna a pustil se do práce.

želva

Želva má invalidní vozík ze stavebnice LEGO. Zdroj: YouTube (screenshot z videa)

Želva má invalidní vozík připevněný ze spodní části, přičemž jeho připevnění bylo bezpečné a neškodné. Nyní se může opět hýbat. A navíc, prognóza želvy je dobrá. S léčbou a péčí lze očekávat, že se v budoucnosti invalidního vozíku zbaví a bude chodit sama.

želva

Zdroj: YouTube

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru