Dnes vyšlo 15 článků

Žebříček 10ti nejbohatších českých youtuberů!

Žebříček 10ti nejbohatších českých youtuberů!

Magazín Forbes zveřejnil žebříček těch nejvýdělečnějších youtuberů v České republice. Roční příjmy počítané od července 2021 do června 2022 dosahovaly desítek milionů. Kdo se umístil na předních příčkách? Pojďme se podívat!

Forbes měl několik podmínek, které museli youtubeři splňovat, aby se do žebříčku dostali. Osobnosti si museli svůj úspěch získat z ničeho a museli na něm trpělivě pracovat. Do získaných příjmů se počítaly: příjmy z komerčních spoluprací, dealy s jednotlivými platformami (YouTube, Twitch), přímé dotace od fanoušků a odběratelů, exkluzivní partnerství se světovými značkami, placené propagace, product placement ve videích, účast na eventech či zisky z prodeje vlastního merche.

Příjmy se rovnají ročnímu výdělku před zdaněním v období od července 2021 do června 2022. Forbes čerpal z veřejně dostupných informací a z diskusí se samotnými tvůrci. Na sestavení žebříčku se výrazně podílela také společnost Subscribe.

 

Zdroj, foto: forbes.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru