Ze Zlína do Prahy za 17 minut. Tato dvě města bude do 10 let spojovat Hyperloop

Zlínská radnice podepsala se společností Hyperloop Transportation Technologies memorandum o vzájemné spolupráci. Revoluční dopravní systém Hyperloop by měl propojit Zlín s Prahou, přičemž několikasetkilometrová cesta by měla trvat pouhých 17 minut.

Dopravní systém Hyperloop je futuristický tubus s kapslemi, který doposud ještě nebyl nikde odzkoušen. Nicméně trasa vybudovaná mezi Zlínem a Prahou by měla být jednou z prvních tras v Evropě. Zástupci zlínské radnice po setkání se CEO Hyperloop Transportation Technologies Dirkem Ahlbornem předpokládají, že by první cestující měli být nadčasovými kapslemi přepraveni už během následujících deseti let. Zlín bude nyní rozhodovat o tom, komu zadá vypracování studie proveditelnosti.

Systém Hyperloop navrhl vizionář Elon Musk. Ve své podstatě se jedná o potrubí, v němž by se v podtlakovém prostředí měly pohybovat kapsle o velikosti většího vlakového kupé rychlostí zvuku. Dojezdová vzdálenost se díky neuvěřitelné rychlosti zkrátí o řád, přičemž Zlín s Prahou by byl od sebe pouhých 17 minut. Lidé by tak mohli cestovat za prací i do hlavního města.

Česká republika už upravuje regulační náležitosti, aby mohl Hyperloop Transportation Technologies začít pracovat na budování potrubí.

Zpočátku by mělo jízdné vyjít na 321 korun, ale s postupem času se bude cena jízdného snižovat. Zezačátku je nastavena vyšší cena, protože se jednak bude jednat o novou technologii a jednak je potřeba zajistit rychlou návratnost investice.

33318051926_ef29150ecc_b

Zdroj: Flickr

Štítky: ,

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru