Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: Ze spořitelny se ztratily údaje o mzdách: Příčinou může být rozvod manažerky…

Rozvod jedné z manažerek České spořitelny je s největší pravděpodobností příčinou ztráty důležitých údajů o hospodaření banky a o příjmech nejvyšších zaměstnanců v jejich dceřiných společnostech. Podle vyjádření Spořitelny došlo k porušení vnitřních bezpečnostních norem. Porušení bezpečnostních pravidel potvrdila tisková mluvčí České spořitelny Helena Matuszná.
Nazlobená žena u počítače

Bouřlivý rozvod

Podle neoficiálních údajů může být příčinou těchto ztrát konflikt v osobním životě jedné z manažerek ve společnosti. Ta měla přímý přístup ke klíčovým informacím nejvyššího managementu. Díky úniku těchto informací se k nim teď mohou dostat i lidé mimo Českou spořitelnu.

Celá kauza vyvrcholila poslední prosincový den. Více než tři stovky vrcholových manažerů Spořitelny a dalších dceřiných společností obdrželo email psaný v angličtině, v němž jedna z manažerek společnosti oznámila rezignaci na svůj post v nejvyšším vedení firmy a ve správě majetkových podílů a realitních investic. Jako příčinu uvedla sexuální obtěžování, konflikt zájmů a nespravedlivý systém odměn.

Banka může přijít o své renomé

Ve svém emailu zaměstnankyně dále uvádí podrobnější detaily v popisu vztahů na pracovišti a v systému odměňování. Své informace dokládá přiloženými kopiemi emailové korespondence se svými spolupracovníky a dalšími přiloženými dokumenty. Pravost těchto dokumentů byla Českou spořitelnou potvrzena.

Podle Jana Bubeníka z agentury pro hledání manažerů Bubenik Partners povede tato situace k napětí nejen uvnitř banky, ale vyvolá i další reakce ve vztazích k bankovním partnerům. Neméně závažným problémem je únik citlivých dat, která jsou u bankovních institucí velmi důležitá.

Česká spořitelna už ubezpečila své klienty, že podnikne veškerá opatření k tomu, aby k podobným incidentům nemohlo docházet. Osobní počítač manažerky s interními dokumenty jí byl totiž zřejmě odcizen rodinným příslušníkem.

Email napsal někdo jiný

Mluvčí ČS je přesvědčena, že autorem emailu je někdo jiný. Domnívá se také, že se může jednat o jakousi formu osobní pomsty a vyřizování účtů z osobního života manažerky, která v této době prochází rozvodovým řízením. Jméno manažerky, která bude až do vyřešení případu na pracovní dovolené, je známo, nicméně kvůli citlivosti soukromých informací nemůže být zveřejněno. Sama manažerka tvrdí, že není autorkou emailu a lituje toho, co se stalo. Zároveň mluví i o nápravě celého interního fungování systému, aby se nikdy nic podobného nestalo.

ČNB situaci nekomentuje

Mluvčí ČNB Marek Petruš se k situaci odmítl vyjádřit. ČNB nese dohled nad důležitými posty v bankách a nad konfliktem zájmů na vlivných místech. Zmíněná manažerka má být údajně členkou nejvyššího vedení společnosti.

Zdroj: https://andthatswhyyouresingle.com/2012/10/01/heres-why-people-dont-reply-to-your-okcupid-messages/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru