Zdraví Steva Jobse nakonec dostalo, už není výkonným ředitelem Apple

Zdraví Steva Jobse nakonec dostalo, už není výkonným ředitelem Apple

Je to několik měsíců, co internetem koloval článek varující před zdravotním stavem tehdy ještě výkonného ředitele společnosti Apple. Tu Steve Jobs společně se Stevem Wozniakem založil roku 1976. U jednoho z největších osobností počítačového průmyslu se projevilo velmi rychlé hubnutí a z dříve plnoštíhlého pána se pomalu začala stávat vyzáblá troska. Důvodem je rakovina slinivky, která ho trápí už od roku 2004. Svůj boj však Jobs nikdy nevzdával, v roce 2009 dokonce podstoupil transplantaci jater a poté se léčil ve Švýcarsku.

Včera vyšel na stránkách Apple.com dopis za rozloučenou, v němž přiznávám, že již nedokáže plnit svoje povinnosti a je nucen rezignovat na funkci výkonného ředitele společnosti Apple. Důvodem je opět zdraví.

Jeho funkci přebírá Tim Cook, provozní ředitel Apple, který Jobse v dobách zdravotních problémů často zastupoval. Steve Jobs však zcela nekončí. Byl jmenován do funkce předsedy správní rady.

V následujících dnech se ukáže, čeho je společnost schopna. Zatím skoro vždy, když Steve Jobs nebyl přítomen, například byl na zdravotní dovolené, začaly její akcie klesat. Už jen v reakci na oznámení klesla jejich hodnota až o sedm procent.

Zdroj: Apple

Štítky:

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru