Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: Zdravé, krásné, úchvatné! Jak pečovat o tenké vlasy?

Zdravé, krásné, úchvatné! Jak pečovat o tenké vlasy?

Silné, husté a zdravé vlasy chce mít snad každá žena na světě. Realita je často jiná. Pod vlivem mnoha faktorů se naše vlasy stávají suššími, tenčími a začnou se lámat. Aby naše hříva byla v ideální kondici, musíme se o ni pravidelně starat. Není to vůbec složité a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Před samotným mytím vlasů doporučujeme udělat masku nebo zábal, k tomu použijte olej na vlasy. Tenhle starověký vlasový přípravek zlepšuje kvalitu nejen vlasů, ale i vlasové pokožky. Olej stačí trochu zahřát a nanést na vlasy po celé jejich délce, můžete ho také vmasírovat do pokožky hlavy. Masáž zvyšuje krevní oběh a posiluje přítok krve k vlasovým cibulkám, a tím stimuluje růst vlasů. Vlasy poté omotejte ručníkem a nechte olej působit alespoň hodinu.

Nejlepším výběrem bude olej na bázi přírodních ingrediencí. Kokosové mandlové oleje jsou skvělé pro zvlhčení a ochranu vlasů. Mandlový olej navíc obsahuje vitamíny A, B, E, F a má protizánětlivé vlastnosti. Jojobový olej má regenerační schopnosti, dodává vlasům objem a pružnost. Arganový olej obsahuje vitamín E, který je nejdůležitější antioxidant, chrání buňky před oxidačním stresem a účinky volných radikálů. Vlasy také chrání před stárnutím a vysycháním.

Olej na vlasy můžete použít i jako poslední krok v péči o vlasy. Stačí do vysušených vlasů aplikovat malé množství zvoleného oleje. Ale pozor, na kořínky se v tomto případě olej nenanáší!

1

Široký výběr kvalitních olejů na vlasy najdete zde https://makeup.cz/categorys/221497/.

Následuje mytí. Je lepší vybrat šampony obohacené o výživné přírodní ingredience: bylinné oleje, výtažky či bílkoviny. Po jejich použití budou vlasy na dotek velice jemné a hydratované.

Následujícím krokem je aplikace balzámu nebo kondicionéru. I když máte opravdu kvalitní šampon, tato fáze by se neměla podceňovat. Balzám nebo kondicionér nejen že dodá vašim vlasům lesk, ale také je nasytí užitečnými látkami nezbytnými pro jejich zdraví a ochrání je před různými typy poškození. Tyto prostředky vlasové péče obsahují speciální složky, které usnadňují česání vlasů, ty se pak nelámou, jsou pevnější a silnější. Odborníci doporučují zvolit produkty s keratinem, skutečným spasitelem vlasů.

Vzhledem k tomu, že tenké vlasy jsou citlivější k různým negativním faktorům, potřebujete je chránit při tepelné úpravě. Ta pokryje vlasy neviditelným filmem, čímž zabrání nadměrné dehydrataci a následnému poškození vlasové struktury. V létě se doporučuje používat spreje, které obsahují SPF.

Péče o vlasy není složitý proces. Vše co potřebujete, je kvalitní vlasová kosmetika podle typu vašich vlasů. Věřte, po krátké době svým vlasům vrátíte krásu, zdraví, lesk a vitalitu!

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru