Zbavte se falešných profilů na Facebooku

Nebudeme tady polemizovat o tom, zda je Facebook přínosný nebo zda spíše škodí. Ale ať už se na něj přihlašujete kvůli businessu nebo jen proto, abyste byli v kontaktu se svými přáteli a měli přehled o tom, co se děje, jedno je jisté. Facebook je zábava, od které se často nemůžete odtrhnout. Avšak má to jeden háček. No ano, falešné profily.

I přes tvrdou práci týmu Facebooku, problematika falešných profilů přetrvává. Miliony falešných účtů byly odstraněny, ale zdá se, že boj proti nim je nekonečný.

Jak je to s žádostmi o přátelství?

Jak se zachováte, když vám někdo zašle žádost o přátelství? Když ho znáte, je to bezpředmětné. Ale co když je to někdo, koho si nevybavujete?

Většina uživatelů pak postupuje tak, že prozkoumá profil daného uživatele. Podívají se na některé bližší informace, aby si připomněli, zda s tím člověkem náhodou nemají něco společného. Pak se samozřejmě zaměří na fotografii. A tady to začíná být zajímavé. Účty, které profilovou fotografii nemají (nebo místo ní mají jen nějaký obrázek) mají jasně menší pravděpodobnost, že si je někdo přidá do přátel. Ovšem je tu jeden důležitý fakt. Falešné profily to s profilovými obrázky často až přehání. Rozhodně se nestane, že by žádný neměly.

Jak objevit falešný účet?

S fotografií to lze naprosto jednoduše zjistit. Zkuste si profilovku podezřelého účtu vygooglit. A jak?

  1. Najděte profil, o jehož pravosti pochybujete.
  2. Otevřete profilový obrázek a uložte jej ve svém počítači.
  3. Jděte na Google vyhledávání pomocí obrázku.
  4. Nahrajte obrázek a sledujte výsledky.
Vyhledávání pomocí obrázku na Googlu.

Vyhledávání pomocí obrázku na Googlu.

Zřejmě budete překvapeni, že mnoho falešných profilů používá ty stejné fotografie.

Ale existuje ještě lepší způsob, jak zjistit, zda je profil opravdu falešný.

Co takhle zkusit speciální aplikaci?

Aplikace FakeOFF skenuje činnost na Timeline za posledních 365 dní. Používá algoritmus, podle kterého přiřazuje důvěryhodnost na škále od 1 do 10.

FakeOFF

FakeOFF vysvětluje:

„Rádi bychom o FakeOFF smýšleli jako o takovém ‚lidském antiviru‘ – aplikaci, která by mohla uživatelům nabídnout ochranu v reálném čase a která by mohla chránit naše děti. Aplikace FakeOFF je ideální pro jednotlivce, kteří na Facebooku hledají nové vztahy, pro rodiče, kteří chtějí, aby jejich děti byly online v bezpečí, a ‚tvrdé fejsbukaře‘, kteří si každý den přidávají do přátel spoustu nových lidí.“

Tak co myslíte? Mohla by se aplikace stát tím, co z Facebooku vymýtí falešné profily a udělá z něj pro všechny lepší místo? Vyzkoušejte ji!

Zdroj: We Are Social Media

Komentáře

Nahoru