Dnes vyšlo 15 článků

“Zázračné” oblečení, které roste s dětmi a šetří peníze: téměř 3 roky bez nakupování nového

Je velice frustrující a nákladné pořizovat dětem stále nové a nové oblečení. Neustále totiž rostou jako z vody. Jak tuto záležitost technologicky vyřešil majitel nového konceptu a oděvní linie Petit Pli Ryan Mario Yasin? Jednoduše ušil takové, které roste s nimi, čímž šetří i vaše finance. A využil k tomu svých předchozích zkušeností s leteckým inženýrstvím.

Systém záhybů se roztahuje při růstu dítěte

Oděv z této nové kolekce je ušitý tak, aby se přizpůsobil velikosti dítěte stáří od 4 – 6 do 36 měsíců. Celkem by mělo tedy oblečení pokrýt přibližně 6 dětských velikostí, i přesto však pohyb zůstává stále flexibilní. Aby to nestačilo, tento oděv dokonce odolává vodě a větru. Dále je extrémně lehký a skladný. Vyrábí se v několika barvách (černá, zelená, růžová, modrá atd.) a vaše dítě v něm vypadá více než zajímavě…jako lego či tetris postavička (napište nám do komentářů, co připomíná vám:-)

36 month

Ryan Mario Yasin promoval na Royal College of Art a byl součástí univerzitního programu pro vývoj inovací v designu – Innovation Design Engineering.

Letošní ročník výstavy Royal College of Art probíhala od 24. června do 2. července v Kensingtonském areálu Royal College of Art v Londýně.
oblečení 4

Tato inovace ho napadla poté, co koupil svému synovci oblečení z něhož však velice rychle vyrostl. Sekundárně je jeho motivací také snižování množství odpadů v průmyslu. Zajímavostí pak je, že Ryan Yasin experimentuje s oblečením doma, ať už se týká plisování nebo dokonce k “pečení” tkanin používá i vlastní troubu.

Podívejte se blíže na video, jak toto oblečení funguje:

Jako součást svých předchozích výzkumů v leteckém inženýrství návrhář zkoumal konstrukce malých družic a panely z uhlíkových vláken. Neptejte se nás jak, ale jeho chápání této techniky a tento výzkum citelně ovlivnil projekt Petit Pli, který se opírá o umělé materiály.

oblečení 3

ultralight

oblek

Podívejte se na krátkou reportáž v médiích s tvůrcem dětské kolekce Petit Pli. S prodejem začíná v Británii, nicméně se chystá expandovat.

Zdroje foto: Dezeen.com, Petit Pli
Zdroje: Dezeen.com, Youtube.com, Techinsider UK, Petitandsmall, Fastcompany, Curiosity

Komentáře

Nahoru