Dnes vyšlo 15 článků

Zážitky už dávnou nejsou dárky na poslední chvíli

Zážitky už dávnou nejsou dárky na poslední chvíli

Každý z nás to určitě někdy zažil. S hrůzou se probudíte na Štědrý den a zjistíte, že jste zapomněli koupit dárek tchýni. Máte tak dvě možnosti, zajet na čerpací stanici nebo sednout k počítači a zakoupit dárkový poukaz třeba na masáž. Pokud zvolíte druhou možnost, uděláte ji ještě radost, že myslíte na její zdraví a pohodu. Darování zážitku už ale není jen záležitost nákupů na poslední chvíli. Naopak se zážitkové dárky v poslední době těší velké oblibě a čím dál více lidí upřednostňuje zážitky před hmotnými dárky.

clanek2

Vybírání dárků je věc velmi složitá, a tak se rázem ze svátků klidu a pohody, může stát období plné stresu a nenaplněných představ pod stromečkem. Naštěstí to v dnešní době už jde vyřešit úplně jinak, a dokonce i bez návštěvy obchodních center, které v posledních dnech před svátky praskají ve švech. Moderním dárkem se stávají zážitky, kterých existuje opravdu velké množství. Od adrenalinových dárků pro odvážné chlapy po klidnější zážitky spíše pro ženy. Široké spektrum zajišťuje, že se do vkusu trefíte úplně každému, ať už je to tchýně, manželka, manžel nebo třeba kamarád.

Kosmetickým balíčkům a ponožkám pod stromečkem už dávno odzvonilo. Zkuste na to letos jít trochu jinak a darovat zážitek. Věřte, že vám vaši blízcí budou o zážitku mnohem nadšeněji vyprávět a na to, jak krásně voněl sprchový gel, co dostali loni si ani nevzpomenou. Darování zážitků má krom větší hodnoty pro obdarovaného ještě jednu velkou výhodu – poukaz stačí dát do obálky a vy nemusíte zápasit s balícím papírem a izolepou.

clanek3

Jediným limitem u darování zážitků je to, jak dobře dotyčného znáte. Pokud se tchýně nejvíce ze všeho bojí výšek, poukaz na vyhlídkový let balónem raději vyměňte za něco více klidnějšího. Nemuselo by se to setkat úplně s úspěchem. Samozřejmě občas můžete i zariskovat a darovat něco, co by třeba dotyčného ani ve snu nenapadlo vyzkoušet, jen myslete na to, že zážitek by měl být hlavně pozitivní, nýbrž vyvolávat v dotyčném stres a strach.

Zaručeně nešlápnete vedle, pokud darujete gastronomický zážitek. Můžete ho spojit s degustací vín a pěkný večer je rázem na světě. Kdo by totiž nemiloval skvělé jídlo v dobré společnosti? Pokud chcete opravdu netradiční dárek, je tady hostina ve středověké krčmě. Gurmánský zážitek ještě zpříjemní ohňová show, vystoupení tanečnic se šavlemi, nebo obdarovanému kartářka vylíčí budoucnost. V krčmě se každý nakrmí jako bohatý šlechtic. Mezi oblíbené dary, po kterých rozhodně neodejde hlady patří i degustační menu sushi, hamburgerová výzva nebo degustační menu na Pivolodi.

Zážitky jsou tím pravým ořechovým především pro milovníky všeho nového. Co takhle vyzkoušet tandemový paragliding, bungee jumping, jízdu v supersportu nebo letecký simulátor? O těhle zážitcích se bude v rodině ještě dlouho vyprávět!

Pokud si přeci jen nejste jisti, co by dotyčnému vykouzlilo ten nejširší úsměv na tváři, obdarujte ho dárkovým poukazem. Ten správný zážitek pak můžete vybrat spolu.

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru