Zažijte vyvolání fotek přímo v temné komoře

Vzpomínáte na doby, kdy jste z fotoaparátu vytahovali film a fotky si nechávali vyvolat? Viděli jste někdy, jak vypadá skutečné fotografické umění, když se snímky „vyrábí“ pomocí chemie v temné komoře? Je to kouzelné a nadšenci do analogových fotografií v Praze nabízí veřejnosti možnost to opět zažít.

V Praze už nějakou dobu působí skupina nadšenců, která se zajímá o analogové dění, propaguje kdysi populární foťáčky a vyvolává fotky „starým“ způsobem. Soustředí se kolem internetového obchodu Analogue. Digitální svět v Analogue můžete sledovat i vy. Dá se tam nejen dobře nakoupit, ale jsou tam zveřejňovány rovněž různé zajímavé fakty, tipy, triky, výstavy či workshopy. Právě workshopy, při nichž je využívána temná komora, jsou naplánované na konec července.

Kouzlo temné komory

V Praze v Analogue mají plně vybavenou temnou komoru, do které si chodí lidé vyvolávat fotky. Používají ji jak profesionálové, tak úplní laici. Pro ty jsou tady připravené workshopy. Nejbližší prázdninové termíny workshopů, které naučí zájemce vyvolávat fotky pomocí uhrančivého červeného světla a vývojky, jsou naplánované na 23. 7. 2016 (workshop v angličtině) a 30. 7. 2016 (workshop v češtině). Na akci je potřeba se přihlásit, protože počet účastníků je limitován na čtyři osoby.

temnakomora

Temná komora

Většina lidí je ze zážitků při stvoření fotky v temné komoře nadšená. Jsou tak okouzlení, že si pak chodí do Analogue vyvolávat fotky sami i nadále. Pro ty, co si netroufnou, nabízí milovníci analogu službu vyvolání filmu s různými parametry. Jsou schopní vytvořit i neuvěřitelně barevné a originální lomo fotky.

instax

Fujifilm Instax

Analogová fotografie prostě má své kouzlo. Možná jste zaregistrovali, že lomo a instantní fotoaparáty zase získávají na popularitě. Je úžasné sledovat, jak fotoaparát hned zhotoví fotku, nebo si ji svépomocí vytvořit za použití chemických kouzel v temné komoře.

Komentáře

Nahoru