Dnes vyšlo 15 článků

Závislost na mobilních hrách: Muž utratil manželce veškeré životní úspory

V dnešní technologické době je vcelku běžné, že trávíme na internetu, sociálních sítích a s mobily občas více času, než se svými partnery. Jaké bylo však rozčarování japonské ženy, když zjistila, že její muž za mobilní hry utratil během dvou let v přepočtu neskutečných 2,5 milionu korun. Přitom převážnou část z této horentní sumy obdržela jeho manželka z pojistky po smrti vlastních příbuzných. O to pro ni zřejmě celá věc byla bolestnější.

Japonka až po téměř třech letech přišla na to, že její muž utratil tímto způsobem všechny jejich životní úspory. Jednalo se o životní pojistku ve výši 8 milionu jenů, tedy v přepočtu 1,7 milionu korun. Tuto částku pak vložila na společný účet, kde měli našetřeno dalších v přepočtu cca 800 tisíc korun. Žena zřejmě účet delší dobu nekontrolovala, i přes to si však klademe otázku, jak je možné, že na manželovo jednání nepřišla dříve.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJejímu závislému partnerovi trvalo přibližně dva a půl roku, než účet vyčistil na nulu. Průměrně měsíčně utrácel částku 400 tisíc jenů tj. cca 90 tisíc korun. Manželce se svou závislostí přitom za celou dobu nesvěřil a věc nijak neřešil. Přestože žena přišla o všechny své úspory, manžel se jí údajně ani neomluvil a peníze zmizely v nenávratnu.

Dle statistik právě Japonci utrácejí za hry výrazně více než lidé z ostatních zemí. Za tímto faktem však stojí i něco jiného. Dle tamních médií má lví podíl na této skutečnosti i systém „Gacha“, který funguje poněkud jinak, než jsou hráči kupř. v Evropě zvyklí. Místo toho, abyste si za peníze, případně kredity za peníze přímo kupovali nové levely, speciální zbraně a bonusy ve hře, tento systém funguje na obdobné bázi jako výherní automaty. Může se vám tedy při troše štěstí podařit vyhrát mnohem více výše zmíněných benefitů, ale také můžete utratit mnohem více, než jste původně zamýšleli. Pořád se jedná o gambling a tudíž zde hrozí větší riziko závislosti.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru