Zatlačte slzu dojetí, pokračování hry Age of Empires je konečně tady!

Od vydání třetího dílu oblíbené realtimové hry Age of Empires uběhlo dlouhých dvanáct let. Společnost Microsoft od té doby sice stihla vydat ještě dva datadisky, ale na klasické pokračování jsme si museli trpělivě počkat. V červenci se však na oficiálních stránkách hry objevila informace, že vývojáři konečně dokončili práci na novém dílu a u příležitosti dvanáctého výročí trojky tak 19. října spatří světlo světa Age of Empires: Definitive Edition!

Článek láká hráče na nový příběh, 4K rozlišení, stovky zdokonalených zvukových efektů, promyšlenou grafiku a spoustu dalších upgradovaných prvků. Dostupná bude verze pro jednoho i více hráčů, stejně jako klasický mód, ve kterém si užijete vzhled a pocit jako u původní verze. K dobytí se bude nabízet deset kampaní, na své objevení čeká až šestnáct civilizací. Na internetu už je dostupný trailer, který fanoušci přivítali nadšenými reakcemi.

Hra ale zatím není dostupná pro veřejnost, Microsoft pouze ohlašuje její dokončení a vybízí zájemce k přihlášení do zkušebního Beta Insider programu, prostřednictvím nějž budou ve hře za pomocí zpětné vazby vychytané poslední mouchy. Microsoft tím chce zabezpečit, že skutečně nabídne to nejlepší ke spokojenosti věrných hráčů i nováčků. Nový díl, který bude určen pouze pro PC, oficiálně představí až 19. října. Pokud máte chuť podílet se na testování a mít možnost ovlivnit finální verzi hry, neváhejte a přihlašte se!

První díl této RTS (realtime strategy), tedy strategické hry z dílny Ensemble Studios, která se odehrává v reálném čase, vydala dceřiná společnost Microsoftu – Microsoft Game Studios v roce 1997 s podtitulem a Rise of Rome. Od té doby vznikly ještě dva navazující díly. Dvě doplňkové verze hry z roku 2002 a 2011 do hlavní dějové linie nepatří. Základní myšlenkou hry je budování vlastní civilizace, dobývání nových území a rozšiřování svého impéria s ohledem na zvyšování jeho ekonomické a vojenské vyspělosti. Ve hře nechybí velkolepé bitvy ani postupný historický a technologický vývoj.

Age of Empires představuje jednu z prvních strategických her, která respektuje historická fakta a vychází ze skutečných událostí namísto vytváření fantasy světů. Snahu o reálné zobrazení postav porušuje pouze díl Age of Empires Online, kde si hráči mohou vyzkoušet zajímavé komiksové zpracování. S hodnocením, zda se čtyřka podařila, budeme muset ještě chvíli počkat, podle traileru to ale vypadá na další skvělou herní záležitost.

A jak jste na tom s oblibou herních strategií vy?

Zdroj text/foto: ageofempires.com, zdroj video: youtube.com

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru